۲.۵ میلیارد یورو طرح توسعه‌ای در صنایع مس اجرا می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران اعلام کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده حدود 2.5 میلیارد یورو طرح توسعه‌ای در این بخش تعریف شده که اکنون تامین قطعات و تجهیزات را انجام می‌دهد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان ایمیدرو، «اردشیر سعد محمدی» در همایش ملی پدافند غیرعامل با رویکرد تداوم تولید در صنایع معدنی و فلزی که به شیوه ویدئو کنفرانس در این سازمان برگزار شد، افزود: سال گذشته یک میلیارد دلار صادرات شرکت مس ثبت شد و براساس تدابیر ایمیدرو، این درآمد برای تامین ارز شرکت های تولیدی اختصاص یافت و پیش بینی کرد میزان صادرات امسال نسبت به سال گذشته، افزایش یابد.

وی اضافه کرد: برابر آمارهای منتشر شده در نیمه نخست امسال، رکورد تولید ۱۴۰ هزار تن کاتد مس ثبت شد و پیش بینی می شود تا پایان امسال این رقم به ۲۸۰ هزار تن برسد.

به گفته سعد محمدی، اکنون در شهرستان رفسنجان نمایشگاه دائمی در ارتباط با صنعت مس دایر شده تا سازندگان با اطلاعات از قطعات مورد نیاز، نسبت به بومی سازی آنها اقدام کنند.

وی پیرامون پدافند غیر عامل هم گفت: امروز با ایجاد نرم افزارهای خاص، تلاش می شود تا مانع هر گونه اخلال در سیستم سایبری این شرکت بروز کند.

به گزارش ایرنا؛ میزان استخراج سنگ مس از سرچشمه ( کرمان) در نیمه نخست امسال به 42 میلیون تن رسید که در مقایسه با برنامه 38.4 میلیون تنی پیش بینی شده، رشد 9 درصدی دارد، ضمن اینکه کل استخراج سنگ از مس سرچشمه در شهریورماه امسال هفت میلیون و 135 هزار تن ثبت شد و در مقایسه با برنامه 6.6 میلیون تن پیش بینی شده، افزایش هشت درصدی دارد.

کل استخراج از معادن شرکت مس در نیمه نخست امسال بیش از 87 میلیون و 100 هزار تن بود که در مقایسه با برنامه 84 میلیون تن پیش بینی شده، بیش از چهار درصد افزایش بازدهی نشان می دهد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار اقتصاد