بلوار ساحلی شرق بندرعباس تا پایان سال‌جاری به بهره برداری می‌رسد

 بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان ضمن بررسی روند عملیات اجرایی پروژه بلوار ساحلی شرق بندرعباس، دستور لازم جهت تمکیل این طرح تا پایان سال‌جاری را صادر کرد.

فریدون همتی روز یکشنبه در نشست بررسی روند عملیات اجرایی پروژه بلوار ساحلی شرق بندرعباس افزود: بلوار ساحلی شرق بندرعباس به‌طول ۲۵ کیلومتر و عرض ۱۱۰ متر به‌منظور دسترسی به سواحل بکر این منطقه، توسعه گردشگری، استفاده مناسب از دریا و تامین امنیت منطقه شرق بندرعباس درحال احداث است.

وی ادامه داد: طبق توافق صورت گرفته در این نشست، پیمانکاران موظف شدند تا پایان سال‌جاری نسبت به تکمیل بلوار ساحلی شرق بندرعباس و همچنین سرعت بخشی در عملیات احداث پل‌های در دست ساخت درون شهری اقدام کنند.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: راهکارهای تامین مطالبات گذشته پیمانکاران و منابع مالی جدید به‌منظور بهره‌برداری کامل از این پروژه‌ها نیز مورد بحث قرار گرفت و امیدواریم تا پایان سال‌جاری شاهد بهره برداری این طرح‌ها باشیم.

قطعه نخست بزرگراه شرقی ساحلی بندرعباس به سمت بندر تیاب میناب به طول افزون بر ۸۰ کیلومتر بوده که مرحله اول آن به طول ۲۸ کیلومتر توسط شهرداری بندرعباس احداث شده است.

طبق اظهارات معاون سابق عمرانی شهرداری بندرعباس در سال ۹۷ سه پیمانکار همزمان مشغول فعالیت بودند تا قطعه نخست بزرگراه بندرعباس به بندرتیاب را به سرانجام برسانند که افزون بر یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال قرارداد برای انجام این مرحله با پیمانکاران منعقد شد و قطعه‌های بعدی بزرگراه توسط اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان در دست مطالعه است.

معاون امور عمرانی استانداری هرمزگان در این خصوص اظهارداشت: برای احداث این جاده ساحلی که تا آخرین مد دریا حدود ۵۰۰ متر فاصله دارد؛ با رعایت الزامات زیست محیطی و اکولوژیکی ساخت شده تا مشکلی بوجود نیاید و رفت وآمد از این مسیر تسهیل و راحت صورت گیرد.

به گفته رضا مدرس، این مسیر به طول ۸۰ کیلومتر و عرض ۱۱۰متر، در آینده بار ترافیکی ورودی و خروجی شرق بندرعباس را از بزرگراه کنونی بندرعباس به رودان کاهش خواهد داد.

وی یادآورشد: در واقع فاصله طولی بندرعباس تا تیاب میناب ۱۲۵ کیلومتر بوده که با ساخت و راه اندازی این مسیر ساحلی، ۳۰ کیلومتر از مسیر کوتاه‌تر می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha