استاندار قزوین: قاچاق، امنیت کشور را نشانه گرفته است

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین از قاچاق به عنوان تهدیدی برای امنیت ملی نام برد و گفت: قاچاق موجب تضعیف و تعطیلی تولید و گسترش بیکاری می شود و به این ترتیب امنیت کشور را نشانه می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قزوین افزود: همه ما مکلف هستیم تا ماموریت ها و وظایف خود را در این ستاد به شکل احسن و بدون نقص دنبال کنیم و در صورت کوتاهی باید پاسخگو باشیم.

استاندار قزوین با بیان اینکه قاچاق کالا ارتباط مستقیمی با بیکاری و از دست رفتن فرصت های شغلی در جامعه دارد، اظهار داشت: هر یک شغلی که از بین می رود، یک تهدید جدید برای امنیت کشور پدید می آید.

جمالی پور گفت: باید با استفاده از همه روش ها و ظرفیت های قانونی برای کاهش قاچاق کالا و مقابله با قاچاقچیان که امنیت اقتصادی جامعه را به خطر می اندازند، تلاش کنیم.

استاندار قزوین همچنین با اشاره به رشد کشفیات قاچاق و برخی اختلافات آماری بین دستگاه های عضو ستاد کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان،گفت: باید شاخص ها و داده های هر بخش به شکل دقیق ارزیابی شود تا علت افزایش قاچاق به دقت بررسی و استخراج شود، البته نوسانات ارزی و برخی محدودیت های وارداتی در این موضوع بی تاثیر نبوده است.

استاندار قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود خواست تا عملکرد کمیته های کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان بررسی و ارزیابی شود و از اعضای کمیته های موفق قدردانی به عمل آید.

وی افزود: با هدف کاهش قاچاق کالا پیشنهاد می شود با مشارکت دستگاه های مربوطه مانند صنعت و معدن و تجارت، شرکت نفت،گمرک، دانشگاه علوم پزشکی، دامپزشکی،نیروی انتظامی و دستگاه قضایی کمیته ای برای تشدید مجازات و افزایش هزینه های جرایم قاچاق در استان تشکیل و موارد جمع بندی شده را بررسی و تصویب به مراجع کشوری ارسال کنند.

استاندار قزوین همچنین گفت: همه اعضای کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید با اطلاعات کامل و جامع نسبت به وضعیت قاچاق و اثرات آن در ابعاد مختلف اقتصاد در جلسات حضور پیدا کنند. 

جمالی پور در ادامه بر جلوگیری از قاچاق چوب به ویژه در منطقه الموت تاکید کرد و افزود: قطع درختان تعرض بر حقوق بیت المال و انفال است و باید با جدیت با آن برخورد شود.

وی همچنین از نیروی انتظامی خواست تا آمار کشفیات قاچاق را به ریز برحسب بخش و شهرستان ها اعلام کنند تا بر حسب وضعیت هر شهرستان به فرمانداران برای مقابله با قاچاق ماموریت داده شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها