بیماران خاص در خراسان رضوی بطور مداوم مراقبت می‌شوند

مشهد- ایرنا- کارشناس مسوول اداره امور بیماری‌های معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: کارشناسان این دانشگاه به ‌صورت مستمر با بیماران خاص از جمله پیوندی و دیالیزی تماس می‌گیرند تا اگر علائم مشکوک به کرونا داشتند اقدام لازم برای درمان آنان انجام شود.

دکتر جواد رجبیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ارائه خدمات به بیماران خاص و سخت درمان در موج سوم شیوع کرونا هیچگونه مشکلی وجود ندارد و همه خدمات مورد نیاز گروه‌های خاص و پرخطر مطابق دستورالعمل‌های بهداشتی ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: پیش‌بینی‌های لازم برای خدمات‌رسانی مطلوب و شایسته به این بیماران در استان انجام شده تا اگر بیماری نیازمند خدمات درمانی بود این خدمات به آنان ارائه شود.

کارشناس مسوول اداره امور بیماری‌های معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: توصیه ما به بیماران خاص و سخت درمان در شیوع کرونا، ماندن در خانه و توصیه به اعضای خانواده آنان عدم خروج غیرضروری از منزل و استفاده از ماسک، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی در زمان خروج ضروری از منزل است.

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.
خدمات بهداشتی، درمانی، علمی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه بر کلانشهر مشهد به ۱۳ شهرستان دیگر خراسان رضوی ارائه می‌گردد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =