سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی البرز: میزان خودمراقبتی ها افزایش یافت

کرج - ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به تشدید روند ابتلا به بیماری کرونا و اطلاع رسانی گسترده در این زمینه ، اعلام کرد که با همکاری مردم در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی و افزایش خودمراقبتی ها، شاهد روند ثابت در ابتلا و مرگ و میرهای کرونایی استان هستیم.

دکتر مهرداد بابایی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: اکنون افزایش  رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب شده تا به لحاظ بستری بیماران و ترخیص از بیمارستان‌ها  یک روند ثابت در استان به وجود بیاید که برابری ترخیص ها و بستری‌ها می‌تواند امید بخش باشد.اگر این روند به همین شرایط  ادامه یابد و مردم محدودیت‌ها را رعایت کنند، می‌توان امیدوار بود که تاثیر گذار بوده و به روند نزولی در شیوع بیماری برسیم.

وی افزود: اگر محدودیت‌ها به خوبی رعایت نشود احتمال ابتلا و شیوع بیماری بیشتر خواهد شد و در نتیجه روند سعودی بیماری مانند موج سوم بالا خواهد رفت.

این مسوول با اشاره به اینکه روند ثابت در بستری شدگان و کاهش مرگ و میرها نشان از رعایت پروتکل‌ها توسط مردم دارد ،‌خاطرنشان کرد:‌ اگر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به همین منوال پیش رود به  احتمال تا ۲ هفته آینده شاهد کاهش بستری‌ها در استان البرز خواهیم بود.

بابایی تاکید کرد که وقتی آمارهای بستری و ابتلا به کرونا را می بینیم نشان دهنده این است که یک اتفاق مثبت از سوی مردم رخ داده است.

استان البرز از حدود ۲ ماه پیش وارد موج سوم کرونا شده و وضعیت این استان اضطراری اعلام شد.

از ابتدای شیوع کرونا تاکنون حدود  ۲۴ هزار نفر در بیمارستان البرز بستری شده که نزدیک به ۲۱ هزارو ۵۰۰ نفر بهبود یافته و حدود ۲ هزار نفر جان باخته اند.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =