روند شیوع کرونا در پلدختر صعودی است

خرم‌آباد - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان پلدختر گفت: اعمال محدودیت‌های کرونا در این شهرستان به دلیل بی‌توجهی مردم تاثیر چندانی نداشته و روند شیوع ویروس همچنان صعودی است.

علی صفدر سیاوشی روزیکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشتر از یک هفته از محدودیت های اعمال شده کرونا در سطح شهرستان می گذرد اما بی توجهی و ساده انگاری موجب ادامه وضعیت پرخطر و سیر صعودی افزایش مبتلایان در پلدختر شده است.

وی افزود: بازار، اصناف، مدارس، دانشگاه ها، مراکز علمی و حتی بانک ها با اعمال محدودیت ها تعطیل شدند اما همچنان به طور میانگین روزانه بیش از ۲۰ نمونه مثبت به شبکه بهداشت پلدختر اعلام می شود.

وی تصریح کرد: براساس بررسی های انجام شده از آمار موجود، تاکنون به ازای هر ۳۸ شهروند پلدختر یک نفر به کرونا مبتلا شده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان پلدختر گفت: در وضعیت کنونی که تعداد ناقلان هر روز بیشتر می شود خطرناک ترین مکان ها برای انتقال ویروس کرونا دورهمی های خانوادگی به ویژه در محیط های مسقف و بدون تهویه است.

سیاوشی عبور از وضعیت فوق پرخطر کرونا را مستلزم مشارکت و همکاری همه جانبه دانست و افزود: بدون شک این ویروس کشنده در کوتاهترین زمان ممکن وارد بدن می شود و تمامی گروه های سنی را تهدید می کند.

وی اضافه کرد:‌ علایم شاخص کرونا شامل تنگی نفس، بدن درد، ضعف و بی حالی و مشکلات گوارشی و کمردرد نیز شایع شده است اما در مجموع، واکنش افراد در برابر عملکرد این ویروس متفاوت است بنابراین بیماران باید با بروز نخستین علایم تنفسی به مراکز درمانی مراجعه کنند.

رییس شبکه بهداشت و درمان پلدختر گفت: از مردم انتظار می رود برای کنترل وضعیت فوق حاد کرونایی شهرستان، کاهش تعداد مبتلایان و حفظ سلامت خود، خانواده و جامعه از هرگونه دورهمی و تجمع دوری کنند.

از ابتدای شیوع کرونا تا ۲۲ آبان، ۱۳۲ هزار و ۲۱۷ نمونه مشکوک به آزمایشگاه‌های استان ارسال شد که تاکنون ابتلای قطعی ۴۹ هزار و ۳۲۴ شهروند لرستانی به ویروس کرونا تایید شده است و از این تعداد ۹۷۵ نفر نیز جان باخته اند.

استان لرستان هم اکنون در وضعیت فوق قرمز شیوع کرونا است و بجز شهر چگنی که وضعیت زرد دارد مابقی شهرهای آن در حالت فوق حاد یا بحرانی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =