استان قزوین نیازمند مرکز درمان بیماران کلیوی است

قزوین - ایرنا - مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: این استان برای حمایت و درمان بهتر بیماران دیالیزی نیازمند راه‌اندازی مرکز درمان کلیوی است.

مریم بیدخام روز یکشنبه به مناسبت هفته حمایت از بیماران کلیوی در بازدید از دفتر انجمن خیریه حمایت از این بیماران در استان قزوین افزود: برای اینکه بتوانیم به بیماران خاص و کلیوی در استان قزوین خدمات مناسب و تخصصی‌تری ارایه کنیم، باید مراکز درمانی بیماران کلیوی در استان با کمک خیران و حمایت های دولت راه‌اندازی شود تا بتوانیم با درمان به موقع امید به زندگی و درمان این دسته بیماران را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه به همت انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین و مساعدت خیران پنج دستگاه دیالیز برای درمان بیماران تهیه شده که جای قدردانی و خوشحالی دارد، اظهار داشت: راه اندازی مرکز درمانی کلیوی در شهرستان‌ها برای حمایت از بیماران ضروری است؛ چرا که نبود این دستگاه‌ها موجب شده تا بیماران این شهرستان‌ها برای رفت و آمد به مرکز استان یا شهرستان‌های همجوار هزینه های زیادی را متحمل شوند.

بیدخام سازمان‌های مردم‌نهاد را با ظرفیت و توانمندی بالا در حوزه فعالیت‌های خیرخواهانه و حمایت از بیماران خاص دانست و تصریح کرد: در هفته حمایت از بیماران کلیوی فرصت مغتنمی برای تقدیر از تمامی خیران، تشکل‌های مردم نهاد و دست اندرکارانی است که با توجه به شرایط کرونا همچنان پای کار بودند.

این مسؤول اضافه کرد: باید تمامی ظرفیت‌ها برای گسترش سازمان‌های مردم نهاد در حوزه حمایت از بیماران خاص در استان فراهم شود تا به دنبال آن شاهد ارایه خدمات مناسب و مطلوب به بیماران خاص استان باشیم.

بیدخام با تاکید بر آگاهی بخشی به خانواده ها و آحاد شهروندان رای شناسایی زودهنگام بیماران کلیوی در استان قزوین، بیان کرد:‌ باید  در این راستا بستری فراهم شود تا حمایت‌های درمانی و مالی لازم از این بیماران و خانواده‌های آنها با سهولت و سرعت بیشتری دنبال شود  و این بیماران هر چه زودتر در چرخه درمان بیماری قرار گیرند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین یادآور شد: تجربه ثابت کرده که همواره اقدامات خیرخواهانه سبب تسریع در ادامه درمان و ایجاد امید در بسیاری از بیماران استان می‌شود.

یک هزار و ۳۴۱‌ بیمار کلیوی تحت پوشش انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان قزوین هستند که از این تعداد ۵۷۰ نفر پیوند کلیه شدند و ۲۰۰ نفر دارای بیماری حاد کلیه و نیاز به پیوند هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها