جمعیت وحوش در جنوب استان اردبیل افزایش یافت

اردبیل_ایرنا_ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: با افزایش اقدامات حفاظتی و حراستی، جمعیت وحوش در مناطق حفاظت شده شهرستان‌های خلخال و کوثر در جنوب این استان در حال افزایش است.

به گزارش ایرنا، سعید شهند روز یکشنبه در نشست با فرماندار خلخال افزود: با انجام سرشماری وحوش ۲ شهرستان خلخال و کوثر که آذر ماه انجام می‌شود، افزایش ۴۰ درصدی جمعیت وحوش از جمله کل و بز در مناطق حفاظت شده آق‌داغ خلخال و دربند مشکول کوثر پیش‌بینی می‌شود.

وی با تقدیر از تعامل و همکاری فرمانداری خلخال با اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان اظهارداشت: در نتیجه این تعامل آلودگی‌های زیست‌محیطی به حداقل ممکن کاهش یافته است.

او بیان کرد: با وجود خطرات کرونا، گشت‌های کنترلی محیط‌بانان این شهرستان در سه پاسگاه حفاظت محیط زیست منطقه حفاظت شده در منطقه حفاظت شده آق‌داغ امسال و نیز برخود با متخلفان شکار نسبت به زمان مشابه سال گذشته چندین برابر بیشتر شده است.

شهند از انجام اقدامات لازم برای مدیریت غار یخگان خلخال خبر داد و افزود: با توجه به اینکه غار یخگان این شهرستان با هزار و ۱۰۰ هکتار وسعت در سال ۱۳۸۰ در لیست آثار ملی کشور ثبت شده است ، این منطقه به عنوان یکی از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری شهرستان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی اظهارداشت: موقعیت غار یخگان خلخال برای توسعه گردشگری بسیار مناسب بوده و در صورت توجه به این اثر ملی می‌تواند همانند غار علی صدر همدان و غار سهولان مهاباد در آینده توجه جمع کثیری از گردشگران داخلی و خارجی را به خود جلب کند.

فریدون بابایی ، فرماندار خلخال نیز در این نشست گفت: با وجود محدودیت در اعتبارات و امکانات پارسال و امسال تلاش اداره کل محیط زیست استان اردبیل در اجرای طرح‌های حفاظتی بسیار مناسب بوده و پیش‌بینی افزایش ۴۰ درصدی جمعیت وحوش منطقه حاکی از این امر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =