۱۲۴ مقاله در تنظیم دانشنامه تخصصی دفاع مقدس مرکزی جانمایی شد

اراک - ایرنا - فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: ۱۲۴ مقاله تخصصی در تنظیم دانشنامه تخصصی دفاع مقدس این استان جانمایی شد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی روز یکشنبه در نشست دانشنامه تخصصی دفاع قدس استان مرکزی افزود: ۶۵۷ مدخل و برگزاری سلسله کارگاه‌های تخصصی و پژوهشی از دیگر اقدامات سپاه روح‌الله در این خصوص است که در حاشیه برگزاری کنگره شهدای این استان تهیه شده است. 

وی ادامه داد: فرهنگ‌نامه۲۳ جلدی شهدای استان نیز در جریان برگزاری کنگره شهدا تهیه شد که ۲۱ جلد آن قابل دسترس،  جلد ۲۲ در حال چاپ و جلد ۲۳ آن در مرحله صفحه آرایی است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی اظهار داشت: اکنون به برکت کنگره شهدای استان مرکزی و ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس استان بیش از سه هزار نفر از فعالان در حوزه‌های مختلف سازماندهی شده‌اند که این امر سرمایه مهمی برای استان محسوب می‌شود.

سردار کریمی بیان کرد: در شش سال گذشته به برکت برگزاری کنگره شهدای استان و تشکیل ستاد گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس، اقدامات ارزشمندی در راستای ترویج روحیه ایثار و شهادت انجام شده و فضای استان معطر به نام و یاد شهدا و دفاع مقدس بوده است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی نیز گفت: تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان یکی از برنامه‌های مهم علمی و پژوهشی در سال جاری و سال آینده است. 

سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی افزود: تبیین تاریخ، فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی در طول هشت سال جنگ تحمیلی، انتقال دانش‌ها و تجربیات مربوط به دفاع مقدس به نسل‌های آینده و حال، جلوگیری از تحریف و فراموشی حقایق و تاریخ دفاع مقدس در استان مرکزی و اطلاع رسانی علمی و شفاف به افکار عمومی در همه ابعاد جنگ تحمیلی از جمله اهداف مهم تهیه دانشنامه تخصصی دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: مدخل گزینی، تشکیل پرونده علمی، تدوین مقاله اقدامات اساسی در راستای تهیه دانشنامه تخصصی دفاع مقدس است که کمیته‌ها در راستای تهیه و بررسی دقیق آنها تشکیل شده‌اند.

سرهنگ پاسدار کریمی افزود: کمیته شهدا و اشخاص، کمیته فرهنگی و اجتماعی، کمیته جغرافیا و نظامی و کمیته جمع آوری پرونده‌های علمی برای تهیه دانشنامه دفاع مقدس با حضور پیشکسوتان و فرماندهان دفاع مقدس تشکیل شده است.

استان مرکزی ۶ هزار و ۲۰۰ شهید والامقام تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =