آل‌کثیر و رمضانی قربانیان نقل و انتقالات پرسپولیس؟

تهران- ایرنا- عیسی آل کثیر و احتمالا آرمان رمضانی ممکن است از فهرست پرسپولیس کنار گذاشته شوند.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال پرسپولیس مدت ها است که بعد از محرومیت آل کثیر و جدایی شجاع خلیل زاده و محمد نادری بدنبال جذب یک مهاجم و یک مدافع است. در این بین باتوجه به اینکه پرسپولیس هر هفت سهمیه لیگ برتری خود را استفاده کرده و البته سه جای خالی در فهرست بزرگسال خود دارد، شرایط ویژه ای در نقل و انتقالات دارد. پرسپولیس یا باید بازیکن بزرگسال لیگ یکی بگیرد یا بازیکن ایرانی بزرگسالی که فصل گذشته در خارج از کشور بازی کرده است. البته پرسپولیسی ها می‌توانند بازیکن زیر ۲۱ سال لیگ برتری بگیرند، هرچند شرایطی هم وجود دارد که بتوانند بازیکن لیگ برتری بزرگسال جذب کنند.

آل کثیر و رمضانی قربانی می شوند؟

در شرایط فعلی اگر پرسپولیس بخواهد بازیکن بزرگسال لیگ برتری بگیرد، باید یک یا دو بازیکن جدید و سهمیه لیگ برتری خود را از فهرست خارج کند. اگر پرسپولیس تصمیم داشته باشد فقط یک بازیکن لیگ برتری (مثلا یک مدافع) بگیرد، عیسی آل کثیر با توجه به محرومیت ۶ ماهه اش از فهرست پرسپولیس خارج می‌شود. اما اگر بنا باشد دو بازیکن بزرگسال لیگ برتری (یک مدافع و یک مهاجم) جذب شود، غیر از آل کثیر باید یکی دیگر از سهمیه های این فصل لیگ برتری سرخپوشان از فهرست کنار گذاشته شود که در آن صورت شانس آرمان رمضانی بسیار بالا است. 

رحمتی بزرگترین مانع پرسپولیسی شدن فرجی

فرشاد فرجی مدافع تیم شهرخودرو مشهد یکی از بازیکنان مدنظر پرسپولیس است. این بازیکن که با تیم مشهدی قرارداد دارد حتی اعلام کرده برای پرسپولیسی شدن حاضر است خودش پول رضایت نامه اش را بدهد. در این بین بزرگترین مانع برای این انتقال سیدمهدی رحمتی سرمربی شهرخودرو است. رحمتی تا الان اجازه نداده فرجی از جمع شاگردانش جدا شود و به پرسپولیس بپیوندد.

شکاری اصلا مدنظر یحیی نیست

یکی دیگر از بازیکنانی که گفته می‌شد مدنظر پرسپولیس و یحیی گل محمدی است، رضا شکاری هافبک فصل گذشته تراکتور است. شکاری که چند روز پیش قراردادش را با تراکتور فسخ کرد حتی در چند مصاحبه هم گفته که دوست دارد به پرسپولیس بیاید اما مساله اینجاست که این بازیکن از اول هم مدنظر گل محمدی نبوده و برنامه ای برای جذب او وجود نداشته است.

طاهرخانی گزینه جنجالی پرسپولیس 

بعد از اینکه شاهین طاهرخانی مدافع جوان استقلال قراردادش را با این تیم فسخ کرد صحبت های زیادی در مورد پیوستن این بازیکن به پرسپولیس مطرح شد. حتی صحبت های تایید نشده ای از توافق طرفین هم منتشر شد ولی هنوز هیچ چیز به طور رسمی اعلام نشده است. طاهرخانی ۲۳ ساله است و نمی‌تواند به عنوان سهمیه زیر ۲۱ سال به پرسپولیس بیاید و سهمیه زیر ۲۵ سال حساب می‌شود. در ضمن طاهرخانی فصل گذشته ۶ بازی لیگ برتری برای استقلال انجام داده و از این نظر هم سهمیه قطعی لیگ برتری است. یعنی اگر قرار به جذب طاهرخانی باشد او به عنوان یک سهمیه لیگ برتری حساب خواهد شد.

مدافع اولویت اول پرسپولیسی‌ها

در شرایطی فعلی که پرسپولیس هم کمبود مدافع دارد هم مهاجم، اولویت اول سرخپوشان جذب یک مدافع است. باتوجه به کمبود بازیکن در این پست و اینکه محمد انصاری هم حدودا ۲ ماه دیگر شرایط بازی دارد، جذب یک مدافع در اولویت پرسپولیسی ها است. هرچند یحیی بدش نمی آید همزمان یک مدافع و یک مهاجم جذب کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار ورزش