۳۰ روستای مرزی سردشت از نعمت گاز برخوردار می‌شود

مهاباد- ایرنا- فرماندار سردشت گفت: طرح گازرسانی به ۳۰ روستای مرزی و سخت‌گذر این شهرستان با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال در حال اجراست.

اقصی نخشی‌پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گازرسانی به این تعداد از روستاها در قالب چهار محور روستایی "زوران"، "آلوتان"، "ملاشیخ" و محور روستایی تابعه شهر میرآباد با ۱۰۰ کیلومتر لوله‌گذاری در حال اجراست.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح بیش از ۲ هزار خانوار با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال از محل منابع داخلی شرکت گاز از مزایای آن بهره مند می شوند، افزود: علاوه براین گازرسانی به شهر "میرآباد" این شهرستان تیز با تمام توان و با وجود سخت‌گذر بودن و شرایط خاص توپوگرافی منطقه در حال انجام است.

فرماندار سردشت با بیان اینکه به ازای هر خانوار ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون ریال برای برخورداری از نعمت گاز در قالب این طرح هزینه خواهد شد، بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۵۰۰ مشترک شهری و ۸۰ مشترک روستایی به تعداد مشترکان این شهرستان مرزی افزوده شده است.

نخشی پور اضافه کرد: اگر شرایط جوی مناسب باشد تا پایان امسال ۱۰ روستا و در سال آتی تا هفته دولت ۲۰ روستای دیگر از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

شهرستان مرزی سردشت دارای ۲۸ هزار مشترک گاز است که بهره‌مندی جمعیت شهری آن با سه شهر ۹۱ درصد و بهره‌مندی جمعیت روستایی آن با ۳۷ روستا، ۲۱ درصد است.

این شهرستان با جمعیت ۱۲۰ هزار نفر در جنوب آذربایجان‌غربی و هم‌مرز با عراق واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha