کابل: افغانستان اجازه نمی‌دهد از خاکش علیه دیگر کشورها استفاده شود

کابل - ایرنا - وزارت امور خارجه افغانستان اعلام کرد، این کشور به عنوان یک قربانی عمده تروریسم، متعهد به سیاست مبارزه علیه تروریسم بدون تفکیک آن در سراسر جهان است و هرگز اجازه استفاده از خاک خود برای فعالیت‌های تخریبی علیه دیگر کشورها را نمی‌دهد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری صدای افغان(آوا) روز یکشنبه با اعلام این مطلب افزود: وزارت امور خارجه افغانستان اظهارات سخنگوی ارتش پاکستان مبنی بر استفاده از خاک افغانستان علیه آن کشور که در کنفرانس مطبوعاتی مطرح شد را رد کرده و آن‌ را بی‌اساس می‌داند.

در اطلاعیه وزارت خارجه افغانستان آمده است: "دولت جمهوری اسلامی افغانستان صراحتاً اعلام می‌دارد که به عنوان قربانی عمدهٔ تروریزم، متعهد به سیاست مبارزه علیه همه انواع تروریزم بدون تفکیک در سراسر جهان می‌باشیم و هرگز اجازه نمی‌دهیم از خاک افغانستان برای انجام فعالیت‌های تخریبی علیه کشورهای دیگر استفاده شود."

این وزارتخانه در اطلاعیه خود اعلام کرده است که مهمترین اولویت سیاست خارجی دولت افغانستان این است که کشور ما به محور همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی بر مبنای منافع مشترک خصوصاً در امر مبارزه با تروریزم مبدل شود و نقش کمک کننده را در تأمین امنیت و رفاه اقتصادی منطقه ایفا نماید.

وزارت امور خارجه افغانستان افزود که پس از بررسی دقیق ویدیوی کنفرانس مطبوعاتی یاد شده، ادعای دست‌داشتن ملک (فریدون خان) مهمند از سران قومی ولایت ننگرهار را در حملات تروریستی به دانشکده کشاورزی پیشاور تکذیب می کند و این ادعا را بی‌اساس می‌داند.

این اظهارات مقامات پاکستانی در حالی مطرح می‌شود که قرار است در این هفته نخست وزیر پاکستان در راس یک هیات بلندپایه دولتی وارد کابل شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =