۲۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۱
کد خبرنگار: 892
کد خبر: 84110901
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۲۵ واحد صنفی متخلف در خرم‌آباد پلمب شد

خرم‌آباد - ایرنا - معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ۲۵ واحد صنفی مرکز استان به دلیل نادیده گرفتن محدودیت زمانی فعالیت اصناف در شرایط قرمز کرونا، شناسایی و پلمب شد.

فریبرز حسامی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این واحدها با توجه به بازرسی های شبانه و بر اساس مصوبه ستاد استانی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی واحدهای صنفی پس از ساعت ۱۸ پلمب شدند.

وی بیان کرد: همچنین با انجام بازرسی های عصر و شبانگاهی در چند روز گذشته، ۵۰۰ واحد به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و ادامه فعالیت پس از ساعت ۱۸ تذکر گرفتند.

وی اظهار داشت: برای اجرای بهتر مصوبه ستاد استانی مبارزه با کرونا و تعطیلی واحدهای صنفی پس از ساعت ۱۸، شهر خرم‌آباد به ۶منطقه تقسیم شده است و طرح تشدید نظارت ها  با همکاری بسیج اصناف، بازرسان سازمان صمت، تعزیرات حکومتی، اماکن نیروی انتظامی و بسیج تا پاسی از شب در این مناطق انجام می شود. 

حسامی تصریح کرد:‌ اصنافی که تذکر گرفته اند در صورت تکرار تخلف و فعالیت پس از ساعت ۱۸، علاوه بر جریمه های ریالی و تعطیلی های ۱۰ روزه، پلمب می شوند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اظهار داشت: انتظار می رود شهرداری خرم‌آباد نیز همکاری لازم را جهت تعطیل کردن بازارهای روزانه سطح شهر پس از ساعت تعیین شده داشته باشد. 

از ابتدای شیوع کرونا تا ۲۲ آبان، ۱۳۲ هزار و ۲۱۷ نمونه مشکوک به آزمایشگاه‌های استان ارسال شد که تاکنون ابتلای قطعی ۴۹ هزار و ۳۲۴ شهروند لرستانی به ویروس کرونا تایید شده است و از این تعداد ۹۷۵ نفر نیز جان باخته اند.

استان لرستان هم اکنون در وضعیت فوق قرمز شیوع کرونا است و بجز شهر چگنی که وضعیت زرد دارد مابقی شهرهای آن در حالت فوق حاد یا بحرانی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =