۲۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۵
کد خبرنگار: 895
کد خبر: 84110900
۰ نفر

برچسب‌ها

شاخص بیکاری در گناباد کاهش یافت

گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد گفت: با رویکردهای مهم دولت تدبیر و امید و توجه خاص به ظرفیتهای اقتصادی و حمایت از تولید و اشتغال طی سنوات گذشته شاخص بیکاری در این شهرستان امسال به ۷.۶ درصد کاهش یافت.

حامد قربانی روز یکشنبه در جلسه تبیین ابعاد توسعه فرهنگ کارآفرینی گناباد افزود: شاخص بیکاری در این شهرستان از میانگین ۱۲ درصدی در استان خراسان رضوی کمتر است و این نشان دهنده عزم جدی مسوولان اقتصادی برای حمایت از اشتغال و صیانت از تولید و اهتمام سرمایه گذاران برای توسعه کمی و کیفی سرمایه گذاری در گناباد است.

وی با اشاره به عملکرد موفق گناباد در جذب تسهیلات سرمایه گذاری و اشتغال طی دولت  تدبیر و امید ادامه داد: با وجودی که این شهرستان از نظر جمعیت در رتبه چهاردهم استان خراسان رضوی قرار دارد ولی از نظر جذب تسهیلات جزو مناطق موفق استان است. 

فرماندار گناباد توسعه کارآفرینی را ضرورت رونق اقتصادی و بهره گیری بهتر از ظرفیتهای منطقه ای در مسیر اشتغال ذکر کرد و گفت: فرهنگ کارآفرینی زیربنای کاهش مشکلات اقتصادی و جهت دهی سرمایه گذاری بخش‌های مختلف از جمله تولیدی در مسیر رونق اقتصادی است و باید از ظرفیتهایی مانند کسب و کارهای خرد و خانگی و بزرگ برای کاهش معضل بیکاری بهره گرفت.

وی با اشاره به ظرفیتهای خاص اقتصادی گناباد در بخشهای گردشگری، کشاورزی، صنعت و معدن افزود: تسهیل گری و حمایت از سرمایه گذاران و کارآفرینان لازمه دلگرمی و افزایش انگیزه در فعالان اقتصادی برای توسه کارآفرینی است و باید از همه ابزارهای موجود در این جهت استفاده نمود. 

قربانی ادامه داد: باید با تسهیلگری و حمایت مسوولان و دست اندرکاران ذیربط انگیزه ای در تولید کنندگان ایجاد شود که به یک کارآفرین موفق تبدیل شوند و بهتر بتوانند از توان اقتصادی برای کاهش معضل بیکاری بهره بگیرند.

وی خواستار  استفاده بیشتر از توان نخبگان با محوریت دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و مراکز رشد و فناوری و فنی و حرفه‌ای و همچنین شورای مهارت برای جهت دهی بهتر ظرفیتهای منطقه در مسیر توسعه و اشتغال شد.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =