ایجاد حریم و مسقف‌سازی حیاط مدارس دخترانه در منطقه ۱۹ تهران

تهران_ ایرنا_ شهردار منطقه ۱۹ تهران اعلام کرد: طرح حریم سازی مدارس دخترانه منطقه از مدرسه فدک با ایجاد سقف و بالا بردن ارتفاع دیوارهای حیاط مدرسه آغاز شد.

به گزارش ایرنا از شهرداری منطقه ۱۹؛ «علی توکلی» روز یکشنبه با اشاره به دستورالعمل طرح حمایت از توسعه و تجهیز مدارس اداره آموزش های شهروندی شهرداری تهران گفت: در همین راستا طی بازدید از مدارس دخترانه محدوده منطقه، مدرسه فدک برای اجرای طرح حریم سازی انتخاب شد.

وی افزایش امنیت و آرامش دانش آموزان را در ساعات استفاده از حیاط مدرسه علت اصلی اجرای طرح حریم سازی در مدارس دخترانه اعلام کرد و افزود: طی بازدید انجام شده از مدرسه فدک مشاهده شد که ساختمان های مسکونی اطراف به این مدرسه مشرف بوده و دیوارهای آن  از ارتفاع کافی برخوردار نیستند.

به گفته توکلی؛ برای رفع این مشکل  نیز سازه مسقفی به مساحت ۱۲۰ متر مربع و با ارتفاع ۵.۳ متر در حال اجرا است.

وی ادامه داد: این سازه دارای ستون های فلزی و مجهز به سقف پلی کربنات بوده و ارتفاع آن باعث ایجاد حریم برای مدرسه و حفظ آرامش بصری دانش آموزان بویژه در ساعت زنگ ورزش می شود. 

شهردار منطقه ۱۹ خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت حیاط مدرسه فدک (دارا بودن زمین های بسکتبال و والیبال) اجرای این سازه به دانش آموزان این امکان را می دهد که بنا به سلیقه و اختیار خود از محوطه مدرسه استفاده کنند.

وی یادآور شد: در همین راستا نیز برنامه بازدید از مدارس و احصاء نیازهای عمرانی آن ها در حال انجام است.

به گزارش ایرنا منطقه ۱۹ شهرداری تهران با وسعت  ۸۹ کیلومترمربع در جنوب شهر تهران واقع شده و با مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۲۰ شهرداری همجوار است؛ این منطقه از شمال به اتوبان جوانه، از جنوب به اتوبان آزادگان، از شرق به اتوبان نواب، خیابان بهمنیار و از غرب به اتوبان آیت‌الله سعیدی محدود می‌شود.

منطقه ۱۹ دارای پنج ناحیه و ۱۲ محله است که خانی‌آباد نو، شهرک شریعتی، عبدل‌آباد، نعمت‌آباد، صالح‌آباد، دولتخواه، شهرک احمدیه و شهرک بخارائی از جمله محله‌های این منطقه است.

همچنین کوره‌های آجرپزی، میدان تره‌بار مرکزی شهر تهران، بهشت زهرا، مرقد مطهر امام راحل (ره)، مرکز خرید و فروش همگانی خودرو از مکان‌های شاخص منطقه ۱۹ به شمار می‌رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها