آزادیخواه: مشکل تامین نهاده کشاورزی نداریم/ نظارت ضعیف است

تهران- ایرنا- عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه مشکل تامین نهاده نداریم، گفت: امروز مشکل ما در توزیع نهاده، سوء‌استفاده، کم‌کاری‌ها و در ناهماهنگی‌هاست. نظارت بر بازار بسیار ضعیف است.

احد آزادیخواه روز یکشنبه در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهارداشت  اگرچه نتیجه انتخابات آمریکا چیزی را تغییر نمی‌دهد اما جوانمرگ شدن سیاسی قاتل سردار سلیمانی را جشن می‌گیریم و خدا را شاکریم که ما را به یاد ضرب‌المثلی انداخت که چوب خدا صدا ندارد.

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به وضعیت بازار نهاده های کشاورزی اظهار داشت: کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست ۳ هفته قبل، گزارش جامعی در ارتباط با نهاده‌ها تهیه و تقدیم آقای قالیباف کرد و انتظار این بود که اجازه داده شود آن گزارش قرائت شده تا خلاءها، منفذها و کم‌کاری‌ها در ارتباط با نهاده‌ها بیان شود.

آزادیخواه یادآورشد: ما مشکل تامین نهاده نداریم. مشکل امروز ما در توزیع نهاده‌ها، سوء‌استفاده، کم‌کاری‌ها و ناهماهنگی‌هاست.  نظارت بر بازار بسیار ضعیف است.

وی با اشاره به فشارهای تحریمی و مشکلات معیشتی مردم گفت: مدیریت این بازار بر عهده چه کسی است؟ مگر همه ما نشنیدیم که رهبر انقلاب فرمودند این گرانی برخی از کالا ربطی به آمریکا و تحریم ندارد. همه گناه را بر گردن دیگران نیندازیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ۲ فراز از بیانات رهبر انقلاب اسلامی تصریح کرد: مردم عزیز، مسئولین مملکت و وکلای ملت، امروز ما در معرض نفوذ هستیم، آمریکا اصرار به نفوذ دارد و می‌خواهد مقاصد و اهداف پلید خود را عملیاتی کند و افرادی درست کند که مانند او فکر کنند. آمریکا می‌خواهد کشوری را غارت کند، وقتی در داخل کشور کسانی با این غارت موافق بودند این غارت را به سرانجام می‌رساند.

آزادیخواه با بیان اینکه باید مراقب این فراز از تذکر رهبر انقلاب باشیم، خاطرنشان کرد: ما نباید بگذاریم انقلاب ولو یک درصد به دست نامردان بیفتد. امروز هر مسئولی که اجازه رانت، سوء‌استفاده و زد و بند را بدهد خائن بر ملت است. خیلی از موانع ما در همین مدار می‌چرخد اینها را گردن تحریم آمریکا و ترامپ و بایدن نیندازیم، سوء تدبیر را علاج کنیم که راه همین است.

وی خطاب به ریاست مجلس یادآور شد: ما حتی تصویب کردیم که از دریافت مالیات بر خانه‌های اصطلاحا لاکچری و خودروهای لوکس کسب درآمد شود و به مردم نیازمند در حاشیه‌ شهر که جاده، آسفالت، آب و بهداشت ندارند کمک کنیم، پس چرا این طرح اجرایی نشد؟ چه کسی مقصر بود؟ آیا این هم تقصیر آمریکاست؟ کسی که خود در خانه لاکچری نشسته حتماً برایش سخت و مشکل است که این را اجرایی کند.

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس خطاب به مردم گفت: بدانید که وکلای ملت وظیفه خود را انجام داده‌اند. من نمی‌دانم آنهایی که از مجلس یازدهم ترسیده‌اند چه ریگی در کفش آنهاست که هر لحظه به فکر توطئه علیه مجلس یازدهم هستند و می‌خواهند این مجلس را از چشم ملت بیندازند. آنهایی که می‌خواهند مجلس یازدهم نباشد این را بدانند هر چه شما بیشتر تخریب کنید وکلای ملت مردانه‌تر در میدان خواهند ایستاد.

آزادیخواه با بیان اینکه در مجلس یازدهم طرح مالیات بر خانه‌های خالی تصویب شد، تاکید کرد: طرح شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی و تأمین کالاهای اساسی، اختصاص چهار هزار میلیارد تومان برای قیر، ابطال واگذاری کشت و صنعت مغان، سوال از وزرای مختلف و کارت زرد به برخی از وزرا، عملکرد مجلس یازدهم است.

وی با بیان اینکه ساماندهی صادرات امروز امر مهمی است، گفت: برخی از اقلام صادراتی در گمرکات فاسد می‌شوند امروز بسیاری از شهرستان‌ها تولید کننده انگور هستند. قیمت کیلویی ۱۷۰۰۰ تومانی این محصول برای کشاورزان ضرر است برای این موضوع راه علاجی پیدا کنید و نگذارید تولید در کشور به صفر برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =