۲۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۱
کد خبرنگار: 1015
کد خبر: 84110850
۰ نفر

برچسب‌ها

حادثه آتش‌سوزی موتور شناور مسافری گناوه - خارگ تلفات جانی نداشت

گناوه - ایرنا - رئیس اداره بندرودریانوردی گناوه گفت: در حادثه آتش‌سوزی موتور شناور مسافربری مهبد ۱ در مسیر بندرگناوه به جزیره خارگ هیچگونه آسیب و صدمه‌ای به مسافران و خدمه آن وارد نشد.

داود بهادری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این شناور با ۸۸ مسافر و طبق برنامه قبلی ساعت ۸:۱۰ دقیقه صبح روز جاری بندر گناوه را به مقصد جزیره خارگ ترک کرد اما در ساعت حدود ۹ در فاصله ۱۰ مایلی این بندر در تماس با مرکز هماهنگی و کنترل ترافیک، آتش سوزی در قسمت موتورخانه آن اعلام شد.

وی اظهارداشت: در پی اعلام حادثه، بلافاصله یدک کش آزادی ۳، دو فروند قایق تندرو به اتفاق ناوچه پایگاه دریابانی از سمت گناوه و دو شناور ناجی ۹ و ۶ از جزیره خارگ و  بندردیلم و هادی ۶ از بوشهر برای امداد و نجات اعزام شدند.

بهادری  گفت: با توجه به اینکه آتش‌سوزی توسط کادر شناور حادثه دیده مهبد ۱ خاموش و رفع خطر شده بود،  شناور آزادی پس از رسیدن به محل آن را  در معیت شناورهای کمکی به سمت گناوه یدک کرد و  در ساعت ۱۱:۴۵ دقیقه در اسکله پهلو گرفت.

وی اظهار کرد: انتقال مسافران به جزیره خارگ، با هماهنگی قبلی اداره کل بندرو دریانوردی استان بوشهر، توسط  شناور مسافری سرور بندر از بوشهر که به گناوه عزیمت کرده بود در ساعت ۱۲:۴۵ دقیقه به همراه ۱۸۲ مسافر شامل مسافران مهبد ۱ و دیگر مسافران انجام شد.

رئیس اداره بندر ودریانوردی گناوه افزود: علت حادثه دردست بررسی است که پس از مشخص شدن اعلام خواهد شد.

شهرستان ساحلی در شمال استان بوشهر به عنوان پسکرانه جزیره خارگ، نزدیک ترین بندر به آن منطقه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها