امام‌زادگان سید کمال‌الدین و سید جمال‌الدین هشترود توسعه می‌یابد

مراغه - ایرنا - رییس اداره اوقاف و امور خیریه هشترود از اجرای طرح توسعه امام‌زادگان سید کمال‌الدین و سید جمال‌الدین این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا، اسفندیار حسین نژاد روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: این ۲ امام زاده از نوادگان حضرت موسی بن جعفر (ع) بوده و طبق سنگ نوشته به دست آمده در محوطه آن،  قدمت این مکان مقدس به تاریخ ۷۱۲ هجری قمری بر می گردد.
وی اضافه کرد: وضعیت ساختمان قدیمی و نخستین امام زاده در مکان فعلی چندان معلوم نیست، اما آنچه که مسلم است بنای امامزادگان در دوره های مختلفی از سوی اهالی تعمیر و یا تجدید بنا شده است.
حسین نژاد افزود: بر اساس روایت های مختلف، این امام زاده از سوی میر عبدالحسین پدر بزرگوار آیت الله سیدجلال انتظاری در ابعاد سه در چهار احداث شد که بعدها و با توجه به اندازه کوچک، بخش هایی به ساختمان قدیمی اضافه شده و به ۱۰۳مترمربع افزایش یافته است.

وی گفت: طرح توسعه این مکان مقدس و الحاق ملک خریداری شده مجاور به آن برنامه ریزی شده و بر اساس طرح تفضیلی و جامع و با رعایت اصول فنی و ابنیه، نقشه برداری شده و در حال ساخت است.

وی از نبود اعتبار کافی برای ادامه طرح خبرداد و گفت: انتظار داریم که خیران و اهالی شهرستان در توسعه این امام زاده اداره اوقاف و امور خیریه همراهی و یاری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =