استاندار همدان: ۸۰ هزار میلیارد ریال طرح در استان در حال اجراست

همدان-ایرنا- استاندار همدان با بیان اینکه این استان به کارگاه بزرگ عمرانی و اجرایی تبدیل شده، گفت: چندین طرح و پروژه بزرگ ملی با حدود ۸۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در سطح استان درحال اجراست.

به گزارش ایرنا، سید سعید شاهرخی روز یکشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: در چارچوب تحقق شعار محوری «جهش تولید»، طرح ها و پروژه های زیادی برای اجرا در بخش های مختلف این استان تعریف شده که تا پایان دولت تدبیر و امید تکمیل و به بهره برداری می رسد. 

وی با بیان کاستی های موجود نباید موجب ناامیدی و دلسردی مردم از تلاش و همت دولتمردان برای توسعه و عمران و آبادنی کشور شود، تصریح کرد: به رغم تمامی کمبودها و مشکلات موجود، مجموعه دستگاههای اجرایی استان با تلاش و همتی مضاعف به صورت شبانه روزی مشغول کار و تلاش در جهت خدمت رسانی برای تامین رفاه و آسایش بیش از پیش مردم هستند.

استاندار همدان اظهار داشت: این حجم از سرمایه‌گذاری حاصل وفاق و همدلی در مجموعه استان است و همه مدیران استان تنها به هدف اصلی که همانا خدمت به مردم و دوری از حواشی است، فکر می‌کنند.

شاهرخی با تاکید بر اطلاع رسانی دقیق از خدمات و اقداماتی که در استان انجام شده، افزود: استان همدان با وجود همه مشکلات ناشی از تحریم ها، امروز به یک کارگاه بزرگ عملیاتی و عمرانی تبدیل شده است.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: طرحهای بزرگ، مهم و اثرگذاری در سطح استان در دست اجرا است که اطلاع رسانی دقیق از این خدمات و تبیین تلاش ها و دستاوردهای دولت، موجب افزایش روحیه امید، نشاط و خودباوری در سطح جامعه خواهد شد.

وی با بیان اینکه همه ما باید قدردان فرصت و نعمت خدمت گذاری به مردم باشیم و لحظه‌ای از تلاش برای خدمت غافل نشویم، تاکید کرد: در شرایطی که دشمن فشار اقتصادی را بر مردم بیشتر کرده ، باید تلاش را مضاعف کرده و بی وقفه به مثابه مدیر جهادی پای کار باشیم و  در سال پایانی دولت پروژه ها و کارهای نیمه تمام را به سرانجام برسانیم.

شاهرخی خاطرنشان کرد: براساس سند راهبردی که دو سال گذشته در استان همدان تدوین شد، توجه به معیشت، اشتغال و تولید اولویت اول فعالیت ها است که این مهم این روزها و همپای مبارزه با کرونا در اولویت قرار دارد.

وی با بیان اینکه خبرنگاران به عنوان چشم ناظر استان سند راهبردی را رصد می کنند، ادامه داد: مدیران باید طرحهای با اهمیت و نیازهای استان را در وزارت خانه های مربوطه پیگیری کنند تا اعتبارات ملی موردنیاز برای طرح ها پیش از بسته شدن لایحه بودجه، اختصاص داده شود.

استاندار همدان با اشاره به اجرای طرح های عمرانی در استان از جمله سدهای خرمرود و گرین، افزود: روابط عمومی دستگاههای اجرایی باید با رعایت پروتکل های بهداشتی و برگزاری تورهای خبری، زمینه اطلاع رسانی دقیق و موثر از این خدمات با هدف تبیین اقدامات و دستاوردهای دولت در سطح استان را فراهم کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت همه گیری ویروس کرونا در کشور و تاکید بر اینکه تجمع عامل مهمی در روند افزایش این بیماری است، افزود: بررسی های علمی و کارشناسی نشان می دهد که حضور در تجمعات یکی از عوامل اصلی ابتلا به این بیماری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =