۱۰۰ کیلومتر از طرح آبرسانی بن به بروجن لوله‌گذاری شد

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: از ۱۱۶ کیلومتر طرح انتقال آب بن به بروجن، تاکنون ۱۰۰ کیلومتر آن لوله‌گذاری شده است و ۱۶ کیلومتر باقی مانده هم در دست اجرا است.

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از طرح آبرسانی بن به بروجن در جمع خبرنگاران افزود: مسیر اصلی این طرح ۱۱۶ کیلومتر است که از آبگیر آغاز و تا شهر بروجن امتداد دارد و تاکنون برای آن ۲۱۸ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی با اشاره به فعالیت پیمانکاران در تمامی نقطه‌ها و رفع مشکل آبگیر طرح، تصریح کرد: با تلاش به کار گرفته شده، پیش‌بینی می‌شود مسیر اصلی طرح تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد.

عباسی تصریح کرد: علاوه‌بر مسیر اصلی طرح بن به بروجن، این طرح مسیرهای فرعی به طول ۱۳۷ کیلومتر نیز دارد که برای تکمیل مسیر اصلی نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر هستیم،پس از اتمام مسیر اصلی، لوله‌گذاری مسیرهای فرعی آغاز می‌شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری روند اجرایی طرح بن به بروجن را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: تنها دغدغه، محل آبگیر طرح است که در جغرافیای استان همجوار است و فرایند اداری آن انجام شده و ظرف هفته آینده آگهی مناقصه آن انجام می‌شود و پیمانکار شروع به کار می‌کند.

عباسی تصریح کرد: امید است که مشکلات دفعات قبل، بار دیگر برای آبگیر طرح تکرار نشود اما چنانچه مشکلی در این خصوص شکل گیرد مردم نگران نباشند و بدانند مسئولان این مشکلات را برطرف می‌کنند.

به گزارش ایرنا، با بهره‌برداری از این طرح مشکل آب شرب ۱۱ شهر و ۱۳ روستای چهارمحال و بختیاری با جمعیتی افزون بر ۴۶۰ هزار نفر برطرف می‌شود.

بخش های از چهارمحال و بختیاری به دلیل خشکسالی یک دهه اخیر با کمبود آب مواجه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =