سامانه الکترونیکی برگزاری انتخابات در اصفهان رونمایی شد

اصفهان- ایرنا- سامانه الکترونیکی برگزاری انتخابات (سابا) برای اولین بار در کشور روز یکشنبه در استان اصفهان رونمایی شد.

به گزارش ایرنا،سرپرست مخابرات منطقه اصفهان روز یکشنبه در آیین رونمایی از سامانه الکترونیکی انتخابات گفت:این سامانه توسط شرکت مخابرات منطقه اصفهان طراحی شده است  و قابلیت برگزاری الکترونیکی کلیه انتخابات را دارد و در هفته‌های گذشته در یک انتخابات بکار گرفته شد و مورد تایید قرار گرفت.

ناصر مشایخی با بیان اینکه طراحی و ساخت این سامانه در مدت ۶ ماه در اصفهان انجام گرفت، افزود: کاربران می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های الکترونیکی وارد این سامانه شوند و  مراحل احراز هویت، رای گیری و در نهایت اعلام نتایج به راحتی با حفظ محرمانگی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: محدودیتی برای استفاده همزمان کاربران از این سامانه وجود ندارد و امکان برگزاری انتخابات در هر سطحی وجود دارد.

 سرپرست مخابرات منطقه اصفهان اضافه کرد: سامانه الکترونیکی انتخابات در یک مرحله برگزاری انتخابات که با همکاری اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان انجام شد و مورد تایید قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: هر کدام از اصناف با توجه به شیوع کرونا و شرایط حاکم بر جامعه به راحتی می توانند از این سامانه برای برگزاری انتخابات خود استفاده کنند.

مشایخی بیان کرد: با توجه به رشد فعالیت‌های الکترونیکی و دولت الکترونیک در جامعه، نیاز است که انتخابات الکترونیکی امن و مطمئن در کشور طراحی شود و شرکت مخابرات ایران با همکاری اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در اصفهان این سامانه را طراحی و عملیاتی کرد.

وی با بیان اینکه نحوه واگذاری این خدمت به هرکدام از متقاضیان توسط مخابرات تعیین خواهد شد تصریح کرد: امکان استفاده از این سامانه در برگزاری الکترونیکی کلیه انتخابات‌ از جمله انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد اما این امر منوط به تایید نهادهای بالادستی و مسوول در این زمینه است.

انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ ایران در تاریخ ۲۸ خرداد ماه سال آتی همزمان با انتخابات ششمین دورهٔ شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =