سران عشایر در کنترل بیماری کرونا همراهی بیشتری داشته باشند

آبادان - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: رویکرد ستاد کرونا شهرستان خرمشهر رویکرد تنش‌زدایی و استفاده از ظرفیت سران عشایر و طوایف و افراد ذی‌نفوذ برای موارد لازم و ضروری است.

محمدحیدری یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نقش مؤثر بزرگان طوایف و متنفذان در آگاه‌سازی و توصیه به مردم در راستای رعایت مصوبات ستاد کرونا افزود: همکاری و همراهی سران عشایر برای آگاهی بخشی به مردم جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار سازنده است.

وی کمک به فرهنگ‌سازی و آموزش روستاییان در راستای رعایت بهداشت فردی و عمومی و تاکید بر برگزار نشدن اجتماعات در فاتحه‌خوانی، جشن ازدواج توسط عشایر را مورد تاکید قرار داد و افزود:سعی شده با استفاده از همکاری همه ارگان‌ها و نصب توصیه‌های آموزشی در اماکن عمومی به ویژه مساجد، مکانهای پرتردد و معابر اصلی مردم را نسبت به بیماری حساس کنیم.

حیدری با اشاره به بازرسی و نظارت بر بازارهای خرمشهر گفت:واحدهای صنفی در خرمشهر از سوی گروه بازرسی و نظارت بهداشت محیط به طور مستمر پایش شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به آنها اعلام و با متخلفان برخورد می‌شود.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۲۶ مورد مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی پلمب و همچنین ۶۳۳ مورد از اماکن عمومی غیر مجاز تعطیل شده است.

فرماندار خرمشهر افزود: در این مدت از بازرسی ۲۲ هزار و ۱۹۱مورد واحدهای صنفی ۱۹۲ مورد به دلیل رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی به تعزیرات حکومتی معرفی شده و ۸۷ نفر از افراد متخلف به دادستانی معرفی شده‌اند.

حیدری پلمب شدن ۱۸ واحد نانوایی ‌در خرمشهر را یادآور شد و گفت: همچنین در یک بازده زمانی سه ماهه ۲هزار و ۲۷۲ مورد بازرسی‌ از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام شده است.

وی همچنین با اشاره به  پلمب اداره پست خرمشهرگفت: اداره پست خرمشهر به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی پلمب و پس از اخذ تعهد رعایت دستورالعمل پروتکل‌های بهداشتی فک پلمب شد.

خرمشهر از خدمات بهداشتی درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان بهره می برد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =