کرونا در آمریکا؛ کاهش محدودیت‌ها علی‌رغم رکورد موارد ابتلا

تهران- ایرنا- تارنمای شبکه خبری س ان بی‌سی در گزارشی با اشاره به رکورد تازه موارد ابتلا به کووید-۱۹در آمریکا نوشت: هرچند هرهفته شاهد رکورد تازه‌ای در موارد ابتلا به ویروس کرونا هستیم اما محدودیت‌های وضع شده به دلیل نزدیک شدن به زمان عید شکرگزاری در حال کاهش است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از این شبکه خبری آمریکایی، در حالیکه محدودیت‌های برقرار شده در آمریکا ناشی از گسترش ویروس کرونا به دلیل نزدیک شدن به روز عید شکرگزاری (۶ آذر) برداشته می‌شود، مقامات در آمریکا از رکورد تازه‌ای از موارد بستری ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ تنها در روز جمعه خبر دادند.  

براساس گزارش‌های رسیده بیش از ۶۸ هزار و ۵۰۰ نفر تنها در روز جمعه به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که این بیشترین میزان ابتلا به کووید-۱۹ از زمان آغاز همه گیری است. براساس داده‌های رسیده، اکنون بیش از ۱۳ هزار و ۱۰۰ نفر در ایالات متحده به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند. در این میان نرخ مرگ و میر ناشی از کرونا نیز روند افزایشی به خود گرفته است.  

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) در گزارشی پیش بینی کرده است که نرخ مرگ و میر ناشی از این بیماری ویروسی در ماه آینده بیشتر هم می‌شود. این مرکز در هفته جاری پیش بینی کرد که مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا از پنج هزار و ۵۰۰ مورد در حال حاضر به ۱۳ هزار و ۴۰۰ نفر تا اوایل دسامبر (نیمه آذر) برسد.  

براساس تجزیه و تحلیل سی ان بی‌سی از داده‌های بدست آمده از دانشگاه جان هاپکینز، آمریکا تنها در روز جمعه شاهد رکورد ابتلای ۱۷۷ هزار و ۲۰۰ نفر به کووید-۱۹ بود. این در حالی است که میانگین ابتلای روزانه در هفته گذشته ۱۳۹ هزار و ۹۰۰ نفر بوده است که نشانگر افزایش ۳۵ درصدی شمار مبتلایان در مقایسه با یک هفته قبل است.  

این افزایش باعث شده است که بیمارستان‌ها در برخی از مناطق کشور، به ویژه غرب میانه و غرب ایالات متحده با محدودیت تخت روبرو شوند.  

از زمان آغاز همه گیری ویروس کرونا در آمریکا تاکنون بیش از ۱۱میلیون و ۲۲۶ هزار نفر به کووید-۱۹ مبتلا شده و از این میان بالغ بر ۲۵۱ هزار و ۲۵۶ نفر جان خود ار از دست داده‌اند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha