۱۲ واحد غیرمجاز تفکیک زباله در خاوران شهرستان ری جمع‌آوری شد

شهرری ـ ایرنا ـ بخشدار خاوران از توابع شهرستان ری گفت: ۱۲ واحد غیرمجاز انباشت و تفکیک زباله امروز(دوشنبه) با حکم قضایی و حضور نیروی انتظامی در این بخش جمع‌آوری شد.

اسماعیل شعبانزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این واحدهای غیرمجاز جمع آوری پسماند در حاشیه روستای لپه زنک بخش خاوران بودند که جمع آوری و پسماندهای آنها نیز به آراد کوه منتقل شد.

وی با بیان اینکه جمع آوری این واحدهای غیرمجاز با همکاری حوزه قضایی و بخشداری خاوران و اداراه محیط زیست شهرستان ری صورت گرفته است، افزود: این مرحله چهارمین برخورد با مراکز جمع آوری واحدهای غیرمجاز پسماند از ابتدای سال جاری تاکنون است.

شعبانزاده خاطرنشان کرد: متاسفانه شهرستان ری به دلیل قرار گیری در کنار مجتمع پردازش و بازیافت زباله آرادکوه محل خوبی برای متخلفان زیست محیطی شده است.

این مسئول با بیان اینکه در سال جاری برخورد با مراکز غیرمجاز دپو و تفکیک زباله در بخش خاوران شدت گرفته است، اضافه کرد: صاحبان اراضی این مجتمع های غیرمجاز جمع آوری زباله بر اساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی به جرم تهدید علیه بهداشت عمومی مجازات خواهند شد.

شعبانزاده ادامه داد: این واحدهای غیرمجاز تفکیک زباله با جمع آوری پسماندهای پلاستیکی، مقوا، فلزات و سایر اقدام بازیافتی از مناطق مختلف تهران در روستاهای بخش خاوران باعث مزاحمت برای مردم و آلودگی محیط زیست می شدند.

این مسئول با بیان اینکه شیرابه‌های زباله‌ها موجب آلودگی منابع آبی و انتشار بوی نامطبوع در منطقه شده است، یادآور شد: صاحبان این واحدهای غیر مجاز در ساعات شب اقدام به آتش زدن برخی پسماندها از جمله لاستیک و کابل برق برای استحصال سیم‌های مس و آهنی می‌کنند که این امر موجب آلودگی شدید هوا می‌شود.

بخش خاوران با مرکزیت قیامدشت از توابع شهرستان ری در مسیر آزاد راه امام رضا(ع) واقع شده و بر اساس آخرین سرشماری حدود ۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها