۲۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۷
کد خبرنگار: 2183
کد خبر: 84110765
۰ نفر

برچسب‌ها

حضور دانش آموزان در مدارس مازندران به هفت درصد رسید

ساری - ایرنا - معاون آموزش و پرورش مازندران گفت که در حال حاضر تنها هفت درصد دانش‌آموزان استان به مدرسه می‌روند تا به صورت حضوری آموزش ببینند و آموزش بقیه به صورت مجازی است.

پیش از این در ماه مهر آموزش و پرورش مازندران میزان حضور دانش آموزان در کلاس های حضوری را ۱۴ درصد اعلام کرده بود.

اسفندیار نظری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : با توجه به محددیت های جدید کرونایی که برای مدارس استان از دو هفته پیش آغاز شد ، تقریبا آموزش در سه هزار مدرسه استان کاملا غیر حضوری است و این مدارس حق برگزاری کلاس های حضوری را ندارند.

وی آموزش در بقیه مدارس را نیز به صورت نیمه حضوری و شناور توصیف کرد و گفت : بیشترین میزان آموزش غیرحضوری مربوط به مقطع متوسطه به خصوص متوسطه دوم است و در مقطع ابتدایی به دلیل سن پایین دانش آموزان و نیاز به یادگیری مسائل پایه ، آموزش غیرحضوری در این مقطع سخت است.

معاون آموزش و پرورش مازندران افزود : مدارسی به دستور ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا غیرحضوری شدند تا زمانی که ستاد و دانشگاه علوم پزشکی تشخیص دهند به همین روال ادامه خواهند داد.

نظری تعطیلی مدارس به هر دلیلی را غیرقانونی دانست و گفت : مدرسه تحت هر شرایط باید باز باشد و مسئولان مدرسه باید در محل کارشان حاضر باشند.

وی همچنین از ارزیابی وضعیت آموزش مجازی در مازندران خبر داد و اظهار داشت : در حال بررسی و جمع‌آوری آخرین داده ها هستیم و روزهای آینده نتایج آن اعلام می شود.

آموزش و پرورش مازندران در هفته دوم شیوع ویروس کرونا در اسفند ماه سال گذشته وارد بستر مجازی شد و به دلیل تداوم شیوه این ویروس سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ را نیز در همین بستر ادامه داد.

مازندران با عبور از دو موج همه گیری ویروس کرونا در اردیبهشت و تیر ماه امسال ، از یک ماه پیش در آستان موج سوم قرار گرفت.

در حال حاضر حدود ۸۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که نسبت به یک هفته گذشته روند کاهشی داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =