۸ اثر منتخب جشنواره "تئاتر تک نفره" بوکان معرفی شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان گفت: هشت اثر راه یافته به نخستین دوره جشنواره تئاتر "تک نفره" این شهرستان معرفی شدند.

منصور احمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره در مرحله نخست توسط اعضای هیات داوران شامل "رضا شامی" ، "اسماعیل احمدیان"  و "عبدالرحمن عزیزی " بازبینی شده و مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در مرحله دوم، آثار توسط هیات بازبینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی متشکل از سلیم ایمانی، رضا عباسی و افشین ناصری مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت هشت اثر جهت اجرا و رقابت نهایی در این جشنواره انتخاب شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان اضافه کرد: در نهایت پنج اثر با رای اکثریت هیات بازبینی و سه اثر نیز با رای اقلیت برای حضور در این جشنواره به صورت مشروط پذیرفته شدند.

احمدی ادامه داد: قبل از برگزاری آیین اختتامیه این جشنواره، کارگاه آموزشی توسط یکی از اساتید برجسته دانشگاهی برای شرکت کنندگان به صورت فشرده برگزار خواهد شد تا پروسه آموزشی این جشنواره نیز برگزار شود.                                  

وی افزود: "مراحل رشد و نمو قورباغه" به کارگردانی آرمان خضر آقایی، "سگ‌ها مادرت را می‌خورند" به کارگردانی  کاوه محمدزاده، "چهار و سی دقیقه" به کارگردانی شهروز حاجی حسن، "مرده‌شور" به کارگردانی هیمن سهرابی و "لیمان گه‌رین" به کارگردانی یوسف فتحی از جمله آثاری است که با اکثریت آرا پذیرفته شدند.

وی بیان کرد: علاوه بر این، "شمس الاماله" به کارگردانی کامران قسیمی، "قلاده برای یک سگ مرده"  به کارگردانی سیروان قاسمی و "هشت متروی صادقیه" به کارگردانی گلاله رحمتی از جمله آثاری است که به صورت مشروط به جشنواره تک نفره راه پیدا کردند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان گفت: این جشنواره با هدف کشف و شناخت استعدادهای برتر، توجه ویژه به بازیگری به عنوان اصلی‌ترین رکن نمایش، تولید آثار کیفی با حجم و ابعاد کوچک و تولید آثار متناسب با اجرا در فضای غیرمتعارف طرح‌ریزی شده است.

نخستین جشنواره تئاتر تک نفره توسط گروه تئاتر کوچک بوکان و به دبیری خالد حیدری در آذرماه امسال و با توجه به شرایط موجود و رعایت پرتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

۹ گروه با حدود ۵۰ هنرمند در زمینه هنرهای نمایشی در شهرستان بوکان فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =