مراکز تعویض پلاک درزنجان با نوبت‌گیری اینترنتی خدمات ارایه می‌دهند

زنجان - ایرنا - رییس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: متقاضیان بدون نوبت گیری اینترنتی به مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک مراجعه نکنند.

سرهنگ محمود جوزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه متقاضیان تعویض پلاک خودرو می توانند با ورود به سامانه راهور ۱۲۰ نسبت به ثبت نام و دریافت نوبت اقدام کنند، افزود: نوبت دهی اینترنتی مراکز تعویض پلاک به منظور کاهش مراجعات حضوری و جلوگیری از تجمع و ازدحام جمعیت اتخاذ شده است.   

وی با اشاره به اینکه متقاضیان بهتر است در روز و ساعت مشخص شده برای دریافت خدمات شماره گذاری و تعویض پلاک مراجعه کنند، اظهار داشت: خدمات مراکز شماره گذاری در شهرستان های این استان، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت هفت صبح تا ۱۴ و روز پنجشنبه نیز تا ساعت ۱۲ ظهر، ارایه می شود.

جوزی تصریح کرد: در مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک خودرو زنجان تا یک هفته گذشته از هر ۱۰ دقیقه یک نفر مورد پذیرش قرار می گرفت که این زمان کم، شلوغی و ازدحام مراجعان را در پی داشت اما در حال حاضر پذیرش ها از هر ۱۵ دقیقه شده است که رضایتمندی متقاضیان را در پی دارد.

وی با بیان اینکه با بیشتر شدن زمان پذیرش، شرایط بهبود یافته و در واقع مراکز خلوت تر شده و میزان معطلی ها و نارضایتی ها نیز به حداقل رسیده است، افزود: قبلا روزانه ۲۰۰ نفر خدمات ارایه می شد و اکنون به ۱۸۰ نفر  خدمات ارایه می شود اما در عوض کارها سریعتر و بدون معطلی و سرگردانی مراجعین انجام می شود.

جوزی از متقاضیان خواست ۱۵ دقیقه مانده به نوبت خود در مراکز تعویض پلاک حاضر شوند تا ارایه خدمات در موعد مقرر و سر وقت انجام شود و در استفاده از ماسک نیز سهل انگاری و کوتاهی نکنند.

رییس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور استان زنجان گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی به منظور دریافت خدمات از مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و شکست این بیماری منحوس، لازم و ضروری است و پلیس راهور به این موضوع مهم و اثرگذار توجه وافر و جدی دارد.

جوزی، استفاده از ماسک در مراکز تعویض پلاک خودرو زنجان را امری مهم و الزامی خواند و افزود: اگر مراجعان به این مراکز از ماسک استفاده نکنند از پذیرش آنان جلوگیری به عمل می آید و قبل از پذیرش نیز در درب ورودی مراکز به شدت این موضوع کنترل می شود.

وی تصریح کرد: قبل از زمان نوبتی شدن ارایه خدمات در مراکز تعویض پلاک، مراجعان تا محوطه بیرونی ساختمان نیز در صف می ایستادند اما تعیین وقت قبلی، قرار دادن مواد ضدعفونی نده و عدم استفاده از استامپ به منظور زدن اثر انگشت و استفاده از خودکار شخصی، موجب شده تا هیچ مشکلی در این روزهایی کرونایی در این مراکز پیش نیاید.   

جوزی با تاکید بر اینکه با این کار نه فقط سلامت مراجعان بلکه ارایه کنندگان خدمات پلیسی نیز حفظ می شود از مراجعان به مراکز تعویض پلاک و شماره گذاری خودرو، خواست از هرگونه تجمع و ازدحام در محوطه بیرونی و درونی و مقابل غرفه ها، خودداری کنند تا سلامت خود و دیگران با تهدید و خطر مواجه نشود.

وی تصریح کرد: در زمان حاضر شهرستان های زنجان، ابهر، خرمدره، خدابنده و طارم، دارای مراکز تعویض پلاک خودرو هستند اما ۲ شهرستان ایجرود و ماهنشان که فاقد مرکز هستند برای دریافت خدمات به شهرستان زنجان مراجعه می کنند.

به گزارش ایرنا، متقاضیان دریافت خدمات از مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک باید با مراجعه به سامانه  nobatdehi.epolice.ir نوبت اینترنتی را دریافت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =