۲۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۱
کد خبرنگار: 1361
کد خبر: 84110617
۰ نفر

برچسب‌ها

رییس شورای شهر اصفهان: باید به عهد با شهدا برگردیم

اصفهان- ایرنا- رییس شورای شهر اصفهان گفت: امروز رسالت، مسئولیت و ماموریت ما مسوولان باید مرور شود و به عهد با شهدا برگردیم و تعهدات را مرور کنیم.

به گزارش ایرنا، علیرضا نصر اصفهانی روز یکشنبه در یکصد و چهل و هفتمین جلسه علنی این شور در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی اصفهان با بیان اینکه تکلیف شهدا مشخص و معلوم است، افزود: به شهدا قول دادیم حافظ خون آنان و بیت المال باشیم و همه با هم یکصدا منویات و اهداف آن‌ها را پیش بگیریم.

وی ادامه داد: قرار ما بر سر دعوای بر قدرت نبود بنای ما بر بی توجهی به ارزش‌ها و فراموشی اخلاق نبوی و علوی در جمهوری اسلامی نبود.

رییس شورای شهر اصفهان تصریح کرد: قرار نداشتیم در به دست آوردن مال و منال روزگار از هم سبقت بگیریم همچنین قرار ما بر مال اندوزی و اشرافی گری نبود.

نصر اصفه‍انی خاطرنشان کرد: با تلاش و کوشش صادقانه به خدمت بیشتر به مردم نجیب و شریف که از همه چیز خود گذشتند و از دین و آیین مملکت دفاع کردند در کنار آن‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه از ۲۵ آبان تا یکم آذر به عنوان هفته ایثار و شهادت نامگذاری شد، اظهارکرد: شهر اصفهان در این روزها مزین به تصویر شهدا شده همچنین ۹۰ برنامه در این راستا تدارک دیده شده است.

وی ادامه داد :  شهدا طبق آموزه‌های دینی که به آن معتقدیم به رستگاری رسیدند و بهشت برین را از آن خود کردند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان در این ادامه این جلسه گفت: به جهت اهمیت احداث باغ موزه دفاع مقدس در استان شهیدپرور اصفهان برای بهره برداری به کمک شورای شهر نیازمندیم.

سردار مجتبی شیروانیان افزود: باید در ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت تلاش کنیم و بدانیم زخم زدن به دشمنان انقلاب به برکت تداوم راه شهدا بوده است.

وی خاطرنشان کرد: موزه از سال ۷۶ برنامه ریزی و اکنون با گذشت ۲۳ سال به دلیل مشکلاتی هنوز به بهره برداری نرسیده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان ادامه داد: شورای شهر استان‌های دیگر کمک‌هایی برای احداث موزه دفاع مقدس کردند که درخواست ما کمک شورای شهر اصفهان برای بهره برداری موزه دفاع مقدس است.

وی موزه دفاع مقدس اصفهان را منحصر بفرد دانست و خاطرنشان کرد: ویژگی اصلی این موزه قابلیت به روزرسانی و تنوع بخشی محتوا و دیجیتال است.

شیروانیان اظهارداشت: ارزش کنونی تجهیزات به کار رفته در باغ موزه دفاع مقدس بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان است.

وی اضافه کرد: با بخشی از هزینه‌های بنیاد، فولادمبارکه، جهاد سازندگی، سازمان برنامه و بودجه و شورای شهر حدود ۳۳ میلیارد تومان برای احداث باغ موزه دفاع مقدس جذب شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان اظهارداشت: باغ موزه دفاع مقدس، راه و آرمان‌های شهدا را به نسل جدید انتقال می‌دهد از این رو بهره برداری از آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

۲۵ آبان به عنوان روز حماسه و ایثار نامگذاری شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =