شهرداری تابلو راهنمای کتابفروشی‌های تهران را نصب کند

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به فرارسیدن هفته کتابخوانی از شهرداری تهران درخواست کرد تا تابلوی راهنمای کتابفروشی‌های مناطق ۲۲ گانه را نصب کند.

احمد مسجدجامعی روز یکشنبه در دویست و چهل و هشتمین جلسه شورای شهر تهران افزود: روز پایانی هفته کتاب به نام روز کتاب‌گردی است و این روز هر سال با شعار «من هم می‌آیم» گرامی داشته می‌شد اما امسال به دلیل شرایط خاص این شعار تبدیل شده به «کتاب می‌آید».

وی ادامه داد: امسال و تحت این شعار ساختاری طراحی و پیش‌بینی شده که با همراهی خانه کتاب و بخش پست مخابرات کتاب در روز کتاب‌گردی با قیمت نازلی به دست کتاب دوستان و خوانندگان برسد.

به گفته مسجدجامعی بیش از ۱۵۰ کتابفروشی تهران امسال در این امر مشارکت دارند.

وی با بیان اینکه سال‌های پیش ما یک دوتا مصوبه در شورای شهر درباره کتاب داشتیم اما برخی اجرایی نشده است، اضافه کرد: طرح الزام شهرداری تهران به نصب تابلو راهنما برای کتاب‌فروشی‌ها در مناطق ۲۲گانه یکی از آنها بود که البته برخی مناطق این کار را با همکاری شورایاری‌ها انجام دادند اما این موضوع بر عهده سازمان زیباسازی است.

مسجدجامعی تاکید کرد: اجرای این مصوبه کار دشواری نیست و به شهر روحی و لطافتی می‌بخشد و از سوی دیگر نشاندهنده یک رویکرد از ناحیه شورای شهر است بنابراین به شهرداری تذکر می‌دهم که این کار را به سرعت انجام دهد.

وی افزود: اجرای این مصوبه در راستای تاکید شهردار مبنی بر محله‌محوری است و از یاد نبریم که کتابفروشی‌ها می‌تواند پاتوق فرهنگی محله باشد.

این عضو شورای شهر تهران در ادامه خواستار گنجاندن لایه کتابفروشی در نقشه های تهران شد تا علاقه‌مندان در هر محله‌ای بتوانند آدرس نزدیکترین کتابفروشی را پیدا کنند.

وی همچنین از معلمان برای روشن نگاه داشتن چراغ تعلیم و تربیت در شرایط خاص کنونی تشکر و یادآوری کرد: ما در محله شوش مدرسه‌ای داریم که تاریخ تاسیس آن  مهر ۱۳۲۰ خورشیدی یعنی در اوج جنگ جهانی و اشغال ایران و فرار شاه است که نشان می‌دهد حتی در آن موقع نیز چراغ آموزش و پرورش خاموش نماند.

به گزارش ایرنا و بر اساس تقویم، ۲۴ آبان روز کتاب و کتابخوانی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha