۵ میلیارد تومان برای ساخت بیمارستان جدید اسدآباد اختصاص یافت

همدان- ایرنا- فرماندار اسدآباد از اختصاص پنج میلیارد تومان اعتبار برای احداث بیمارستان امیرالمومنین (ع) این شهر خبر داد و گفت: ساخت این بیمارستان به عنوان دومین مرکز بزرگ و تخصصی درمانی می‌تواند نقش مهمی در تامین و رفع نیازهای بهداشتی و درمانی مردم منطقه داشته باشد.

«مجید درویشی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان اعتبار از محل اعتبارات ملی اختصاص یافته که با حل و فصل مشکل زمین موردنیاز، عملیات احداث بیمارستان به زودی آغاز می‌شود.

او با بیان اینکه بیمارستان قائم (عج) به تنهایی پاسخگوی نیاز درمانی مردم شهرستان اسدآباد نیست، خاطرنشان کرد: ساخت و راه انداری یک بیمارستان دیگر در واقع اقدامی ارزشمند و ماندگار در حوزه بهداشت و درمان استان و شهرستان است.

فرماندار اسدآباد افزود: در شرایط کنونی و با توجه به افزایش شمار بیماران مبتلا به کرونا، کارکنان بیمارستان قائم شهرستان اسدآباد به صورت مطلوب و بی وقفه مشغول خدمت رسانی به بیماران و مراجعه کنندگان هستند.

او با اشاره به قرار گرفتن شهرستان اسدآباد در مسیر بزرگراه کربلا، گفت: احداث یک بیمارستان جدید مجهز با توجه به موقعیت جغرافیایی این شهرستان در اسدآباد ضروری است.

درویشی به لزوم ایجاد بانک خون در این شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: در صورت فراهم بودن امکانات و شرایط در دانشکده علوم پزشکی اسدآباد این طرح را پیگیری می‌کنیم.

بیمارستان امیرالمومنین(ع) چند سال پیش به دلیل فرسوده بودن با افتتاح بیمارستان قائم(عج) از چرخه خدمات رسانی خارج شد که طرح احداث، بهساری و راه اندازی مجدد این مرکز درمانی در دستور کار مسئولان استان همدان و شهرستان قرار گرفته است.

شهرستان اسدآباد با افزون بر ۱۰۰ هزار جمعیت در ۴۵ کیلومتری همدان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =