ملی‌پوش شمشیربازی:امیدوارم ایران دوباره میزبان جام جهانی باشد

تهران- ایرنا- عضو تیم ملی شمشیربازی گفت: جام جهانی جوانان امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا در ایران برگزار نمی‌شود اما امیدوارم که دوباره میزبان این تورنمنت باشیم زیرا انگیزه‌ای برای جوانان است.

«امیرحسین شاکر» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آغاز اردوهای تیم ملی اسلحه سابر اظهار داشت: روز گذشته و قبل از آغاز اردو تست کرونا از تمام افرادی که به اردو دعوت شدند گرفته شد که متاسفانه تست همه تمام دعوت‌شدگان به اردوی تیم ملی مثبت بود و این اردو لغو شد تا در زمان دیگر برگزار شود. متاسفانه ویروس کرونا در کمین تمام افراد جامعه است و رعایت نکردن مسائل بهداشتی سبب می‌شود هر روز بر شمار مبتلایان افزایش یابد.

او با اشاره به دعوتش به تیم ملی بزرگسالان گفت: پیش از این در اردوی جوانان شرکت می‌کردم اما اکنون دیگر باید در رده سنی بزرگسالان باشم. از سوی «پیمان فخری» سرمربی تیم ملی به اردو دعوت شدم تا در کنار محمد فتوحی، علی پاکدمن، نیما زاهدی و فرزاد باهر ارسباران تمرینات را دنبال کنم. بدون شک کار با پیمان فخری و حضور در کنار بزرگان این رشته می‌تواند تجربه خوبی برای من باشد که نخستین حضورم در اردوی بزرگسالان است. همچنین مربیان خوب و با دانشی مانند علی قربانی و رضا پیکرآرا بر تمرینات نظارت دارند.

ملی‌پوش جوان اسلحه سابر ادامه داد: تیم ملی ایران با اقتدار به عنوان نخستین تیم آسیایی سهمیه المپیک کسب کرده و ترکیب تیم نیز ثابت است و من عضو آن تیم نیستم بلکه سعی دارم با قرار گرفتن در کنار بزرگانی مانند عابدینی بتوانم از دانش آنان استفاده کنم. هدف من برای چهار سال آینده است تا بتوانم در المپیک ۲۰۲۴ پاریس عضو تیم ملی شمشیربازی ایران باشم.

دارنده مدال برنز مسابقات جهانی ۲۰۱۸ تهران  با اشاره به تاثیر ویروس کرونا بر ورزش گفت: یکی از آسیب‌های این ویروس لغو جام جهانی بود که هر ساله در ایران و در سطح بالایی برگزار می‌شد و جوانان سابریست ایرانی انگیزه زیادی برای رویارویی با ورزشکاران کشورهای مختلف داشتند اما امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شده و ایران شرایط برگزاری را ندارد. امیدوارم دوباره شاهد حضور تیم‌های بزرگ در ایران باشیم. سال گذشته تیم‌های بزرگی مانند ایتالیا و اسپانیا شرکت کردند و تیم ایران نیز رقابت خوبی با آنها داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha