محصولات دام و طیور خراسان جنوبی به چهار کشور صادر شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: محصولات دامی و طیور خراسان جنوبی در سال جاری به چهار کشور افغانستان، عمان، عراق و چین صادر شده است.

محمد اصغرزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون صادرات در بخش‌های طیور و دام استان ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار و ۸۰۸ دلار ارزآوری داشته است.

وی با بیان اینکه نگاه استان به تولید باید صادرات محور باشد اظهار داشت: یک میلیون و ۲۱۵ هزار کیلوگرم تخم مرغ و یک میلیون و ۲۸۴ هزار قطعه جوجه یکروزه در این مدت صادر شده است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: همچنین ۷۳۸ هزار و ۳۸۰ کیلوگرم گوشت مرغ منجمد صادر شد و سهم خراسان جنوبی از صادرات موی بز ۷۵ هزار و ۲۶۳ کیلوگرم بوده که به کشور چین صادر شده است.

وی تولید صادرات محور را زمینه ساز پویایی چرخه تولیدات دامی و طیور در استان دانست و تصریح کرد: کاهش هزینه‌ها و در کنار آن کیفیت دهی به محصولات استاندارد از راهکارهای اصلی توسعه صادرات است.

اصغرزاده افزود: رقابت در بازار نیازمند تولیدات بازارپسند است که باید با تکمیل چرخه و استحصال با کیفیت در بازار جا باز کرد.

وی با تاکید بر تکمیل صنایع تبدیلی شتر و شتر مرغ تصریح کرد: زنجیره کامل محصولات ضمن افزایش بهره‌وری، اشتغال پایدار و ارزش افزوده را برای استان به وجود می‌آورد.

عراق و افغانستان از مهمترین کشورها در چشم‌انداز صادرات محصولات دام و طیور خراسان جنوبی هستند.

۷۸۹ واحد مرغداری گوشتی و ۴۹ واحد مرغداری تخمگذار و پولت در خراسان جنوبی فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =