۲۵ آبان ۱۳۹۹،‏ ۶:۴۴
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84110352
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز فعالیت گارد ساحلی دولت نجات ملی یمن در دریای سرخ

تهران – ایرنا – گارد ساحلی دولت نجات ملی یمن در دریای سرخ روز شنبه با حضور شماری از مقام‌های نظامی و دولت نجات ملی فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از المسیره یمن، در مراسم آغاز به کار گارد ساحلی یمن، «محمد قحیم» کاردار استاندار استان حدیده، «ابراهیم المؤید» بازرس کل وزارت کشور دولت نجات ملی یمن و «عبدالرزاق المیاد» رییس گارد ساحلی یمن حضور داشتند.

سرلشکر عبدالرزاق المیاد رییس گارد ساحلی یمن راه اندازی پروژه آماده سازی قایق های نیروی گارد ساحلی را یک موفقیت بزرگ در چارچوب افزایش کارایی و بهبود عملکرد این بخش دانست و تأکید کرد که آمادگی قایق های گارد ساحلی متعلق به بخش دریای سرخ با هدف افزایش توانایی های نظارت، حفاظت از آب های منطقه ای و کمک به ماهیگیران انجام شده است.

وی افزود: هدف از بازسازی قایق‌های گارد ساحلی افزایش سطح آمادگی نیروهای این سازمان صورت گرفته تا نیروهای گارد ساحلی بتواند امنیت کشتی‌رانی را تقویت کرده و از منافع حیاتی یمن در آب‌ها در سایه تداوم جنگ و محاصره این  کشور دفاع و محافظت کنند.

براساس این گزارش، دولت نجات ملی یمن قایق های تندروی گارد ساحلی این کشور را تعمیر و بازسازی کرده و چند پروژه دیگر را در این زمینه در دستور کار دارد.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز به کشور یمن را آغاز کرد اما در حدود ۶ سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

براثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده‌اند و براساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده‌ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha