۲۴ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۰۲
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 84110283
۰ نفر

برچسب‌ها

سرپرست پنتاگون: باید از اشتباهات راهبردی گذشته اجتناب کنیم

تهران- ایرنا- کریستوفر میلر سرپرست جدید وزارت دفاع آمریکا در یادداشتی به همکارانش اعلام کرد که همه جنگ‌ها باید پایان یابد و «ما باید از اشتباهات راهبردی گذشته اجتناب کنیم.»

به گزارش ایرنا، فاکس نیوز شنبه گزارش داد که میلر در این یادداشت نوشت: همه جنگ‌ها باید پایان یابد. پایان جنگ‌ها نیازمند مصالحه و مشارکت است.

وی افزود: آمریکا متعهد است به جنگی که القاعده سال ۲۰۰۱ به مرزهای ما آورد پایان دهد اما باید از اشتباهات راهبردی گذشته اجتناب کنیم.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته مارک اسپر وزیر دفاع را بر کنار کرد و کریستوفر میلر مدیر مرکز ملی مبارزه با تروریسم را به عنوان سرپرست وزارت دفاع تعیین کرد.

بعد از برکناری اسپر، در چند روز اخیر موجی از کناره گیری از طرف معاونین وزیر دفاع در پنتاگون آغاز شده و تا کنون سه تن از معاونین ارشد اسپر از ادامه همکاری با دولت ترامپ انصراف داده‌اند.

روابط اسپر و ترامپ تابستان گذشته با مخالفت اسپر با طرح ترامپ برای اعزام نیرو در واکنش به اعتراضات علیه نژادپرستی تیره شد.

شبکه ان بی سی نیوز گزارش داد: اسپر از سه ماه پیش قصد داشت از کار خود به دلیل اختلاف با ترامپ درباره حذف نام رهبران کنفدراسیون به ویژه پس از جنبش اعتراضی "جان سیاهان مهم است" کناره‌گیری کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار جهان