۸۴۵ واحد صنفی فاقد پروانه کسب در قزوین شناسایی شده است

قزوین – ایرنا – رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: از ابتدای امسال، ۲۰ انتخابات برای اتحادیه‌های استان قزوین برگزار و ۸۴۵ واحد صنفی فاقد پروانه کسب در استان شناسایی شده است.

به گزارش ایرنا، عزیزالله افضلی روز شنبه در نشست کمیسیون نظارت استان، افزود: پنج اتاق اصناف و بیش از ۴۰ هزار واحد صنفی در کل استان مجوز فعالیت دریافت کرده اند که از این تعداد، ۳۵ هزار واحد مشغول به فعالیت هستند.

وی در ادامه از برگزاری ۲ جلسه کمیسیون نظارت بر واحدهای صنفی استان با ۳۳ مصوبه در سال ۹۹ خبر داد و گفت: با توجه به شرایط جنگ تمام عیار اقتصادی و شیوع ویروس کرونا جلسات این کمیسیون براساس دستور استاندار قزوین و به صورت مستمر و براساس ضرورت با حضور خود استاندار برگزار می‌شود.

افضلی با تاکید بر نظارت مستمر و هوشمند بر بازار، افزود: با توجه به نوسانات قیمت ارز، بسیاری از سودجویان به فکر اختلال در بازار با احتکار و گرانفروشی کالاها هستند که باید با هوشیاری دستگاه‌ها و اقدام به موقع جلوی برهم خوردن نظم بازار گرفته شود.

در ادامه این جلسه، گزارشی از وضعیت سازمان‌های صنفی استان، عملکرد اتحادیه‌های صنفی در خصوص رعایت و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی، وضعیت مالی سال ۱۳۹۸ اتاق اصناف و اجرای مصوبات ستاد کرونای استان در حوزه املاک مسکونی و...ارایه شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =