استاندار قزوین: کتابخوانی از ضرورت‌های اصلی جامعه امروزی است

قزوین – ایرنا – استاندار قزوین گفت: مطالعه کتاب و کتابخوانی از دغدغه‌های اصلی فرهنگی ایران اسلامی و ضرورت جامعه امروزی است و ترویج، تقویت و اشاعه فرهنگ آن به عزم ملی و الگوپذیری از بزرگان دین نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز شنبه با صدور پیامی به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، افزود:  کتاب، دربردارنده اندیشه‌های صاحبان اندیشه و نخبگان ملت‌ها، امانت دار عقلانیت و خردورزی و حاصل تدبر و  تجربه‌های اهل علم و معرفت است و آیینه‌ای برای نمایش رهاورد تمدن‌های ماندگار تاریخی محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه، همراهی و مشارکت تمامی نهادها و دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد.

استاندار قزوین افزود: اینجانب بیست و هشتمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار را به همه مردم شریف استان قزوین و تشنگان دانایی تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم با همت و تلاش نخبگان و برنامه ریزان و علاقه‌مندان به گوهر علم و معرفت، بیش از پیش، شاهد ترویج و نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی و تکریم جایگاه چراغداران معرفت در جامعه ایران اسلامی باشیم.

جمالی پور استاندار قزوین همچنین امروز به همراه مریم بیدخام مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری از اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بازدید کرد و بر ضرورت توجه به موضوع کتاب و کتاب‌خوانی در مناطق روستایی، تاکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =