۱۱ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن روستایی دورود بازسازی شد

خرم‌آباد ایرنا - مدیرکل بنیادمسکن لرستان گفت: با بهسازی و بازسازی بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن روستایی در شهرستان دورود، میانگین مقاوم سازی مسکن روستایی در این شهرستان به ۷۶ درصد رسید. 

به گزارش ایرنا، "مسعود رضایی" عصر شنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دورود در محل فرمانداری این شهرستان افزود: از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تا سال ۱۳۹۶ حدود ۲۵۰ هزار مترمربع از معابر روستایی شهرستان دورود آسفالت شده که طی سه سال گذشته با جهشی چشمگیر بیش از ۳۸۰ هزار مترمربع از معابر روستایی شهرستان دورود آسفالت شده که ۱.۵ برابر کل سنوات بعد از پیروزی انقلاب بوده است. 
وی با تاکید بر اهمیت ایمن سازی روستاهای استان لرستان در برابر بلایای طبیعی اظهار داشت: بیش از ۲ میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان از محل اعتبارات حوادثی ماده ۱۰جهت احداث کانال سنگی در ۹ روستای شهرستان دورود صرف شده است. 
مدیرکل بنیادمسکن لرستان با اشاره به خسارات ناشی از سیل فرودین ماه سال ۹۸ به واحدهای مسکونی شهرستان دورود تصریح کرد: ۲ هزار و ۴۰۰ واحد آسیب دیده از سیل در شهرستان دورود تعمیر و ۵۰۰ واحدمسکونی شهری و روستایی سیل زده در این شهرستان احداث شده است.  
رضایی ظرفیت های بالای حوزه گردشگری در شهرستان دورود را فرصتی ارزشمند برای رونق و توسعه این شهرستان دانست و افزود: در حوزه گردشگری سه روستای بخش مرکزی و ۲ روستای بخش سیلاخور به عنوان روستاهای هدف گردشگری معرفی شدندکه مراحل تهیه طرح و تصویب آنها در استان در دست پیگیری و اقدام است. 
فرماندار شهرستان دورود نیز با اشاره به وجود پتانسیل های بالای حوزه گردشگری در روستاهای شهرستان دورود تصریح کرد: با اجرای کامل طرح هادی در روستاهای طرح هدف گردشگری شاهد رونق وتوسعه  گردشگری در این روستاها خواهیم بود. 
مجتبی بیرانوند تاسیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی  به فرمان معمار کبیر انقلاب اسلامی را گامی مهم در راستای خدمت به محرومین جامعه دانست و افزود: خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی الگویی ارزشمند و کم نظیردر راستای توسعه ، عمران و آبادانی کشور است.

در پایان این مراسم وحید مهرانفر به عنوان مدیر بنیادمسکن شهرستان دورود معرفی و از زحمات احمد دالوند مدیر سابق این شهرستان قدردانی بعمل آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =