تصفیه‌خانه فاضلاب شهر صدرا شیراز و گام‌های نهایی تا بهره‌برداری

شیراز - ایرنا- فاضلاب شهر صدرا که دامنه حرف و حدیث ها در باره آلودگی آن و بوی مشمئز کننده و همچنین ایجاد مشکلات زیست محیطی برای شهروندان و ساکنان این شهر امسال و سال‌های گذشته فراگیر شد اکنون در یک قدمی برخورداری از تصفیه خانه است ، این طرح با ۹۵ درصد پیشرفت به زودی به بهره برداری می رسد.

شهرک‌های جوادیه و پردیس واقع در محدوده شمالغرب شیراز  از جمله مناطق مسکونی است که از سرریز فاضلاب صدرا در رنج بوده است ، ایجاد تصفیه خانه فاضلاب در شهر صدرا می تواند پایانی بر آلودگی های شهری در این منطقه باشد.

 همچنین راهی شدن سرریز فاضلاب شهر صدرا به سمت چشمه‌ها و باغات تنگه قره پیری در شمالغرب شیراز مشکلات عدیده‌ای از جمله آلودگی آب قنات‌ها، چشمه‌ها، بوی تعفن، آلودگی محیط زیست و ... را برای شهرکهای جوادیه و پردیس ایجاد کرده بود .

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از تصفیه خانه فاضلاب شرق صدرا 

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید روز شنبه  از پروژه در شرف افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب شرق صدرا بازدید کردند.

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از تصفیه خانه فاضلاب شرق صدرا 

حبیب الله طاهر خانی، معاون وزیر راه و شهرسازی   با ابراز خرسندی از پیشرفت در مراحل تکمیلی این پروژه زیست‌محیطی تصریح کرد: بدون شک این پروژه برکات فراوانی برای مردم صدرا خواهد داشت. همچنین از پساب حاصل از این تصفیه‌خانه در توسعه فضای سبز شهری صدرا نیز استفاده خواهد شد.

طاهر خانی به نقش مهم و حیاتی ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب  در بهداشت محیط و مسائل زیست‌محیطی اشاره کرد و گفت: پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب صدرا باکیفیت بالا و آخرین فناوری به‌روز، در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

 رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز نیز گزارشی از عملکرد و فرایند تصفیه فاضلاب ارائه کرد و با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی یاد آور شد این پروژه در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید. 

 بهمن بهروزی ابراز داشت: تصفیه‌خانه شرق صدرا با تجهیزات مدرن و به‌روز ساخته‌شده است و اقدامات برای ساخت مدول بعدی این تصفیه‌خانه در شرف انجام است.

وی اظهار داشت: پساب حاصل از این تصفیه‌خانه برای مصارف آبیاری در باغات و باغ شهرهای مجاور مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

 بهروزی یادآور شد: عملیات اجرایی ساختمان موتورخانه، اتاق نگهبانی،بخشی از آسفالت و محوطه‌سازی، استقرار تاسیسات برقی و مکانیکی ، سازه ها و حوضچه ها ،ونیز ساختمان اداری انجام‌شده و تنها بخش کوچکی از تأسیسات باقی‌مانده است که به زودی نصب و در مدار بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی افزود: برق‌رسانی در دو هفته آینده انجام می‌شود اما برای تسریع کار با استفاده از برق اضطراری و دیزل ژنراتور تست اولیه در هفته آبنده انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط