تاکید عراق و سازمان ملل بر مبارزه تا نابودی کامل تروریسم

بغداد- ایرنا- رئیس جمهوری عراق و نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در این کشور بر ادامه مبارزه تا نابودی کامل تروریسم تاکید کردند.

به گزارش ایرنا، در بیانیه شنبه شب دفتر ریاست جمهوری عراق آمده است: " «جنین هنیس پلاسخارت» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق روز شنبه با «برهم صالح» رئیس جمهوری این کشور دیدار کرد و دو طرف بر اهمیت افزایش تلاش‌های ملی برای تحکیم حاکمیت قانون و پاسداری از شهروندان عراقی و ادامه جنگ علیه تروریسم و مبارزه با هسته‌های تروریستی داعش تاکید کردند که در تلاش برای برهم زدن امنیت و ثبات در چند منطقه عراق هستند".

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد اما هنوز برخی بقایا و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

در بیانیه دفتر ریاست جمهوری عراق همچنین آمده است: صالح و پلاسخارت در دیدار امروز خود بر لزوم آغاز آمادگی‌ها برای برگزاری انتخابات زودهنگام آینده عراق با بالاترین میزان شفافیت و سلامت و هماهنگی سازمان ملل با کمیسیون انتخابات عراق در زمینه نظارتی تاکید شد.

انتخابات زودهنگام پارلمانی عراق قرار است ششم ژوئن ۲۰۲۱ (نیمه خرداد ۱۴۰۰) برگزار شود.  رئیس جمهوری عراق ۱۵ آبانماه جاری قانون جدید انتخابات این کشور را پس از تصویب در پارلمان، تایید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =