طرح «اهدای کتاب اهدای آگاهی» در سنقروکلیایی آغاز شد

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار سنقروکلیایی از اجرای طرح «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» در این شهرستان خبر داد و گفت: این طرح با هدف ارتقاء فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تامین و تقویت منابع و معرفی کتابخانه های عمومی به مردم اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا، غلامرضا مرتضوی روز شنبه در نشستی به مناسب هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار افزود: در این طرح مردم شهرستان سنقروکلیایی می توانند با مراجعه به نزدیکترین کتابخانه عمومی، کتاب های خوانده شده و بدون استفاده خود را برای استفاده دیگران به کتابخانه هدیه کنند.

وی گفت: با فرهنگ سازی اهدای کتاب های مفید و بدون استفاده موجود در منازل و ادارات امکان دسترسی کتاب جوانان و علاقه مندان به کتاب و منابع خواندنی را نیز افزایش داد.

مرتضوی در ادامه اضافه کرد: کتاب میراثی ماندگار، پدیده ای باشکوه و باارزش و چراغ هدایت انسان برای یافتن مسیر راستین و اصیل انسانی و عنصری رشدآفرین و روشنگر در پهنه زندگی بشر است. 
وی لازمه پیشرفت در هر تمدنی را رشد فرهنگ کتابخوانی دانست و گفت: توسعه تمدن‌ها، ریشه در رشد فکری و فرهنگی جوامع دارد و بدون رشد فرهنگ کتاب‌خوانی نمی‌توان به پیشرفت هیچ تمدنی دل‌خوش کرد.

فرماندار سنقروکلیایی بر آگاهی رسانی به جامعه و استفاده از ظرفیت فضای مجازی در این راستا توسط کتابداران تاکید کرد و افزود: پیشرفت، نوآوری و در نوردیدن مرزهای دانش و آگاهی در سایه زحمات و خدمات و مشارکت کتابداران و نقش متخصصین کتابداری مهم و حایز اهمیت است. با این وجود امروزه کووید ۱۹ مانع پویایی خدمات کتابخانه های عمومی نشده و کتابداران از طریق فضای مجازی به آگاهی رسانی به جامعه هدف خود مشغولند.
شهرستان سنقر و کلیایی با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۸۵ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده است.