طرح تشدید برخورد با انشعابات غیرمجاز برق در ورامین آغاز شد

تهران- ایرنا- رئیس شرک برق منطقه ای ورامین گفت: به منظور جلوگیری از استفاده غیرمجاز از برق، طرح تشدید برخورد با انشعابات غیر مجاز مناطق شهری و روستایی ورامین آغاز شد.

مسلم حاجی‌مزدرانی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: استفاده از برق به صورت غیرمجاز، عملی غیرشرعی است که به شبکه انتقال برق نیز آسیب جدی وارد کرده و به عنوان جرم در مراجع قضایی قابل پیگیری است.

وی اظهار کرد: شرایط مناسب فروش انشعاب برق در مناطق شهری و روستایی شهرستان ورامین، هر گونه بهانه جویی از عدم دسترسی به برق قانونی را از افراد سلب می‌کند حال این که برخی از افراد بدون توجه به قانون، در اماکن احداث شده از جمله باغ ویلاها از برق غیرمجاز استفاده می‌کنند که با اجرای این طرح، انشعابات غیرمجاز شناسایی و نسبت به قطع آن اقدام می‌شود.

رئیس شرکت توزیع برق ورامین گفت: مصرف سالانه برق شهرستان ورامین ۹۶۳ میلیون کیلو وات ساعت است که ۲۰ درصد از این میزان شامل پرت مصرف قانونی و یا برداشت غیرمجاز از شبکه برق است.

مزدرانی اظهار کرد: شهرستان ورامین از ۱۱۲ هزار مشترک خانگی، تجاری، کشاورزی و صنعتی برخوردار است که بیشترین تعداد مشترکین مربوط به مصارف خانگی و بیشترین میزان مصرف، مربوط به بخش کشاورزی و صنایع وابسته به آن است.

وی گفت: شهرستان ورامین بیشترین تعداد مشترکین بخش کشاورزی و صنایع وابسته به آن را در میان شهرستان‌های استان تهران دارد.

رئیس شرکت توزیع برق ورامین همچنین از اجرای طرح جهادی رفع خاموشی در مناطق مختلف این شهرستان خبر داد.

وی اظهار کرد: اجرای طرح جهادی رفع خاموشی و اصلاح شبکه روشنایی با هدف جلب رضایت مردم، رفع مشکلات در حوزه شبکه توزیع برق، افزایش سطح ایمنی مناطق و محلات به ویژه مناطق حاشیه‌ای شهر به ویژه در شب‌های طولانی پائیز و زمستان به صورت روزانه اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در نخستین اجرای این طرح که در روزهای آتی در دیگر مناطق شهری و روستایی ورامین نیز اجرا می‌شود، ۷۰ نیروی تخصصی در قالب ۲۰ اکیپ عملیاتی با حضور در شهرک مدرس و بوستان‌های ۲۲ تا ۳۲، نسبت به رفع مشکلات برق این منطقه اقدام کرد.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =