افکار عمومی باید برای رعایت شیوه‌نامه‌های کرونایی اقناع شود

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اقناع افکار عمومی برای مقابله با کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: تشکیل کمیته علمی با حضور پزشکان و متخصصان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان الزامی است.

به گزارش عصر شنبه روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد صادق معتمدیان در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که امروز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، بر لزوم افزایش هرچه بیشتر محدودیت‌ها وکنترل ها تاکید و اظهار کرد: باید تمام تلاش خود را برای کاهش آمار مبتلایان به ویروس کرونا به کار گیریم.
استاندار خراسان رضوی افزود: دانشگاه علوم پزشکی باید به صورت روزانه و هفتگی گزارشی از آمار مبتلایان به این بیماری و تحلیل خود را از وضعیت استان ارائه کند.
معتمدیان  تاکید بر استفاده از همه ظرفیت‌ها برای اجرای پروتکل‌های بهداشتی گفت: افکار عمومی باید به نحو کافی در این رابطه اقناع شود و اطلاع رسانی کامل در این خصوص صورت گیرد.
وی اجرای کامل مقررات بهداشتی و پیشگیرانه را تنها راه کنترل شیوع ویروس کرونا دانست و افزود: رعایت شیوهنامهها باید برای مردم تسهیل و در این خصوص تیم‌های بازرسی و نظارتی بیشتری تشکیل شود.
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: به منظور حفظ سلامت مردم و جامعه، با ناقضان شیوهنامهها و متخلفان از دستورهای بهداشتی برخورد خواهد شد.
روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی استان، فرمانداران، روسای کمیته‌ها و سایر اعضای ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا خراسان رضوی به صورت ویدئو کنفرانس در این جلسه حضور داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =