«فرج کمیجانی» رییس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات شد

تهران- ایرنا- فرج کمیجانی دبیر کل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی به مدت ۳ ماه به عنوان رییس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات انتخاب شد و قرار است نخستین جلسه این ائتلاف فردا- یکشنبه- برگزار شود.

«فرج کمیجانی» روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره آخرین جلسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اظهار کرد: جلسه طبق روال همیشگی با حضور اکثریت اعضاء به شکل مجازی تشکیل شد. اعضا پس از تبادل اطلاعات،  اخبار و استماع گزارش‌ کمیته‌های امور استان‌ها و سیاسی در مورد محتوای گزارشات بحث و تبادل نظر کردند.

رییس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات افزود: مقرر شد محتوای تهیه شده از سوی کمیته سیاسی به احزاب عضو ابلاغ شود و احزاب هم آنرا هفته بعد در شورای مرکزی و دفاتر سیاسی خود مورد بررسی قرار دهند و پس از بررسی و رسیدن به تصمیم در اسرع وقت نظرات تکمیلی و پیشنهادی خود را مکتوب به کمیته سیاسی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات ارسال ‌کنند.

کمیجانی ادامه داد: کمیته سیاسی هم با در نظر گرفتن جمیع جهات و نظرات تکمیلی احزاب عضو، جمع‌بندی نهایی خود درباره راهبردهای پیش روی اصلاح‌طلبان برای فعالیت‌های این جریان سیاسی را برای اتخاذ تصمیم در جلسه بعد ارائه می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین با نظر اکثریت اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مقرر شد تا تعیین تکلیف ساختار این جبهه، کما فی سابق اعضای کمیته‌های سیاسی، استان‌ها و دبیر شورای هماهنگی به فعالیت خود ادامه دهند.

پیش از کمیجانی، محمد خون چمن دبیرکل حزب جوانان ایران اسلامی ریاست این شورا را به عهده داشت.

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات عنوان تشکلی است که با هدف یکپارچه‌سازی راهبرد اصلاح طلبان در تاریخ بیست و دوم آبان ماه ۱۳۷۸ با گرد هم آمدن ۱۸ تشکل سیاسی به وجود آمد.
ریاست این شورا به شکل چرخشی در دوره‌های سه ماهه میان احزاب اصلاح طلب دست به دست می‌شود هم اکنون دست‌کم ۳۰ حزب اصلاح‌طلب در این شورا عضو هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =