۲۴ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۰
کد خبرنگار: 1026
کد خبر: 84110075
۰ نفر

برچسب‌ها

حبیب‌الله الطافی داور بین‌المللی کشتی درگذشت

ساری-ایرنا- حبیب الله الطافی از کشتی گیران پیشکسوت مازندران و از داوران بین‌المللی کشتی عصر امروز پس از حدود سه سال تحمل درد و رنج بیماری درگذشت.

نایب رییس هیات کشتی استان مازندران گفت : حبیب الله الطافی یکی از کشتی گیران پیشکسوت این خطه شمال کشور  و داوران بین المللی کشتی بود که حتی سابقه داوری در مسابقات المپیک را نیز در کارنامه اش داشت.
شهرام جعفری شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این داور بین المللی کشتی ایران و نخستین رییس مازنی  کمیته داوران فدراسیون کشتی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، از حدود سه سال قبل به دلیل بیماری در خانه در بستر بیماری قرار داشت که عصر امروز ۲۴ آبان ماه پس از سال ها درد ناشی از بیماری درگذشت.
وی اضافه کرد : این پیشکسوت داوری از افتخارات استان مازندران محسوب می شود و سابقه درخشانی نیز در عرصه داوری کشتی از خود بر جای گذاشته است.
حبیب الله الطافی در سال ۱۳۷۹ از سوی فدراسیون جهانی کشتی فیلا به همراه پنج تن از داوران بین المللی کشتی ایران بازنشسته شد و دیگر به عرصه کشتی بر نگشت و در سن ۷۵ سالگی در شهر ساری درگذشت.
حسن وقایعی یکی دیگر از پیشکسوتان کشتی مازندران و مربی کشتی فرنگی تیم ملی جمهوری اسلامی ایران نیز ۲۰ مهرماه سال جاری به دلیل بیماری درگذشت.
استان مازندران در بین ۳۱ استان کشور به دلیل کسب مدال های رنگارنگ کشتی گیرانش در عرصه ملی و بین المللی مهد کشتی ایران و شهر جویبار که زادگاه پهلوانان زیادی از کشتی محسوب می شود نیز از سوی فدراسیون جهانی کشتی فیلا به عنوان پایتخت کشتی جهان نام گرفت و نیمی از ملی پوشان کشتی ایران و مدال های رنگارنگ تیم ملی ایران در عرصه مسابقه برون مرزی از جمله جهانی و المپیک نیز در یک دهه اخیر از سوی کشتی گیران مازنی به دست آمده است.
همچنین در سال جاری از حدود ۴۰۰ مدال رنگارنگی که ۵۰ هیات ورزشی فعال در استان مازندران کسب کردند، بیش از نیمی از این مدال ها مربوط به کشتی گیران این استان بود و این رشته ورزشی ورزش نخست استان مازندران محسوب می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =