لرستان از نظر کرونا وضعیت نامطلوبی دارد

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: در حال حاضر وضعیت استان لرستان از نظر کرونا همچنان نامطلوب است و متاسفانه روند بیماری در استان رو به افزایش است.

به گزارش ایرنا، سیدموسی خادمی عصر شنبه در جمع رسانه ها افزود: با توجه به شرایط خاص استان جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا به صورت مشترک با شورای تامین استان امروز برگزار شد.
وی اضافه کرد: امروز در این نشست، دستورات موکدتری در خصوص ممنوعیت برگزاری مراسم عروسی و ختم در استان صادر شد و در این مورد دادستان عمومی و انقلاب خرم‌آباد هم دستور برخورد و دستگیری و جریمه خاطیان را صادر کردند.
استاندار لرستان کفت: به منظور کاهش تجمع مردم در چنین شرایطی، همچنین تجمع در آرامستان های استان ممنوع است.
وی ادامه داد: تاکید همیشگی من این است که تمام این موارد و مصوبات فرعی خواهد بود اگر مردم همراهی لازم را نداشته باشندو این بیماری کمتر نخواهد شد.

از ابتدای شیوع کرونا تا ۲۲ آبان، ۱۳۲ هزار و ۲۱۷ نمونه مشکوک به آزمایشگاه‌های استان ارسال شد که تاکنون ابتلای قطعی ۴۹ هزار و ۳۲۴ شهروند لرستانی به ویروس کرونا تایید شده است که از این تعداد ۹۷۵ نفر نیز جان باخته اند.

استان لرستان هم اکنون در وضعیت فوق قرمز شیوع کرونا است و بجز شهر چگنی که وضعیت زرد دارد مابقی شهرهای آن در حالت فوق حاد یا بحرانی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =