نقاط آسیب‌پذیر شهرستان‌های خوزستان در برابر کرونا شناسایی شد

اهواز  - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: محل ابتلای بیماران و نقاط آسیب‌پذیر کرونایی همه شهرستان‌های خوزستان به صورت نقطه به نقطه شناسایی و به فرمانداران هر شهرستان اعلام شد.

به گزارش ایرنا دکتر فرهاد ابول‌نژادیان روز شنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا خوزستان در اداره کل مدیریت بحران استان بیان کرد:وضعیت خوزستان از لحاظ کرونا همچنان با ثبات است و تعداد بیماران بستری در هفته گذشته  نسبت به هفته پیش از آن حدود ۸.۸ درصد افزایش داشته و حدود ۶.۴ درصد نیز موارد بروز در استان بالاتر رفته بود اما شیب نمودار تند نیست.

وی با بیان اینکه هفته قبل وضعیت کرونا در خوزستان کاهشی بود و آمار بیماران بستری ۶.۶ درصد کاهش پیدا کرده بود افزود: از همه مردم می‌خواهیم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه ویژه به خرج دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد: در گزارش‌هایی که به فرمانداران ارایه داده‌ایم میزان ابتلا از طریق دورهمی خانوادگی، تردد درون شهری، حضور در ادارات و ... به تفکیک آمده و نشان داده شده که در جایی که تجمع باشد به ویژه در فضای بسته شانس بروز ابتلا بالاتر است.

وی ادامه داد: اگر افراد از ماسک استفاده نکنند قطرات تنفسی از طرق مختلفی چون سرفه، عطسه و حتی صحبت کردن قابل انتقال است لذا باید فاصله ۱.۸ تا ۲ متر برای جلوگیری از انتقال بیماری رعایت شود و اگر قرار است جمعی در یک محل قرار بگیرند، باید به این نکته توجه کنند. در صورت استفاده نکردن از ماسک و حضور در فضای بسته، حتی تجمع‌های کوچک نیز می‌توانند آسیب‌رسان باشند.

ابول‌نژادیان با بیان اینگه حدود ۵۴ درصد موارد ابتلا در خانواده‌ها رخ می‌دهد توضیح داد: مبتلایان در دوره کمون بیماری با افراد خانواده ارتباط پیدا کرده و انتقال رخ می‌دهد بنابراین باید افراد با کوچک‌ترین علایم تب، بدن درد، خستگی، کوفتگی و ضعف عضلانی به سرعت خود را قرنطینه کنند و برای بررسی به کلینیک‌ تخصصی مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها