واژگونی کامیون با یک فوتی و چند خبر از شمال استان اصفهان

کاشان- ایرنا- جان‌باختن راننده یک دستگاه کامیون در جریان حادثه‌ای رانندگی، پلمب چهار واحد صنفی، محکوم شدن مسئول یک واحد تولیدی آلاینده و دستگیری ۲ شکارچی متخلف از جمله خبرهای کوتاه نقاط شمالی استان اصفهان در روز شنبه بود.

کاشان

به گزارش ایرنا، مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: حادثه واژگونی یک دستگاه کامیون کمپرسی در ابتدای جاده کاشان- بادرود، صبح امروز با تاسف موجب جان‌باختن راننده آن شد.

روح‌الله فدائی در این زمینه بیان کرد: پس از دریافت گزارش حادثه نیروهای امداد و نجات و اطفای حریق از ایستگاه‌های شماره یک و چهار به سرعت در کنار نیروهای هلال احمر در محل حضور یافتند و اقدام‌های لازم برای خارج کردن راننده را انجام دادند.

وی با اشاره به اقدام‌ها برای ایمنی محل حادثه و جلوگیری آتش‌سوزی احتمالی افزود: راننده که بر اثر شدت آسیب‌ها جان خود را از دست داده بود، از سوی عوامل سازمان آرامستان شهرداری کاشان از محل حادثه منتقل شد.

طول جاده کاشان- بادرود در مجموع به نزدیک ۵۵ کیلومتر می‌رسد که حدود ۱۸ کیلومتر در شهرستان نطنز و سایر آن در محدوده شهرستان کاشان قرار گرفته است.

***

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان از صدور رای قضایی برای مسئول یک واحد آلاینده در این شهرستان پس از بی‌توجهی به اخطارها خبر داد.

الهیار دولتخواه در این زمینه اظهار داشت: پیرو گزارش‌های دریافتی مبنی بر تخلیه غیرقانونی پسماند صنعتی و کارگاهی یک واحد تولیدی با وجود صدور اخطارهای پیشین در مورد الزام قانونی به مدیریت درست پسماند صنعتی و استنکاف مسئول آن واحد از قانون، ناگزیر پرونده‌ای با عنوان تهدید بهداشت عمومی برای پیگیری حقوقی به دستگاه قضایی ارجاع شد.

وی اضافه کرد: پس از روند دادرسی، دفاعیات بلا وجه و محرز شدن بزه انتسابی سرانجام در دادگاه  قرار جلب به دادرسی برای مسئول واحد صادر گردید.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان یادآور شد: بر اساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی هر اقدامی که تهدید ضد بهداشت عمومی تلقی گردد، جرم محسوب می‌شود و متخلفان به جزای نقدی و حبس محکوم خواهند شد.

حدود یک هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی در شهرستان کاشان فعالیت دارند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

آران و بیدگل

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل گفت: چهار واحد صنفی شامل یک واحد میوه‌فروشی به علت رعایت نکردن موازین بهداشتی، یک سفره‌خانه و ۲ کافه هم به علت رعایت نکردن دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا در پی گشت‌های بازرسی پلمب شده است.

فاطمه شیروانی‌زاده در گفت و گو با ایرنا تصریح کرد: سه سفره‌خانه دیگر هم با اخطار شدید کارشناسان بهداشت محیط، ملزم به تعطیلی واحد صنفی خود شدند.

وی افزود: کوچک‌ترین چشم‌پوشی در برخورد با تخلف‌ها وجود نخواهد داشت و کم‌ترین برخورد با واحدهای متخلف، پلمب است که بر این اساس انتظار می‌رود واحدهای صنفی، صنایع و تشکل‌ها نسبت به رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی اقدام نمایند تا برخلاف میل باطنی ناچار به جلوگیری از فعالیت آنها نشویم.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل یادآور شد: نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی و صنعتی در راستای رعایت درست دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی به ویژه استفاده از ماسک با افزایش آمار بیماران مبتلا به کرونا در سطح شهرستان تشدید شده است و در طول شبانه‌روز با حضور بازرسان اتاق اصناف، صنعت، معدن و تجارت به همراه شبکه بهداشت و درمان انجام می‌شود.

افزون بر سه هزار واحد صنفی در آران و بیدگل فعالیت دارند که بیش از ۴۰ واحد صنفی تا کنون بر اساس مصوبه‌های ستاد مقابله با کرونا و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی پلمب شدند.

شهرستان آران و بیدگل با جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

اردستان

فرمانده انتظامی اردستان از دستگیری ۲ نفر شکارچی متخلف از سوی ماموران پاسگاه انتظامی باقرآباد (بغم) از توابع دهستان علیا در جریان گشت و کنترل در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ غلامرضا هاشمی‌زاده در این زمینه به ایرنا گفت: یک قبضه سلاح شکاری غیرمجاز قاچاق به همراه لاشه چهار قطعه تیهو، سه قطعه‌ کبک، ۲۷ عدد فشنگ، یک عدد دوربین شکاری و ۱۱ عدد پوکه فشنگ از شکارچیان‌ کشف و ضبط شده است.

وی بیان کرد: یک دستگاه خودروی سواری سمند نیز در این ارتباط توقیف و به پارکینگ منتقل شد و متخلفان با هماهنگی اداره حفاظت محیط زیست‌ برای انجام مراحل قانونی در اختیار مقام قضایی قرار گرفتند.

اردستان دارای یک منطقه حفاظت شده (کهیاز) با وسعت ۹۲ هزار هکتار است که زیستگاه بسیاری از پرندگان و گونه‌های جانوری نادر و با ارزش از جمله جبیر، پلنگ، هوبره و زاغ بور به شمار می‌رود و منطقه شکار ممنوع خارو در شمال شرقی اردستان دارای گونه‌های مختلف جانوری ارزشمند و پرندگان نادر است.

شهرستان اردستان با جمعیت بیش از ۴۲ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها