میانگین بارش امسال باران در فارس نشانگر افزایش ۲ برابری است

شیراز- ایرنا- مدیر کل هواشناسی استان فارس گفت: میانگین بارش باران در سال زراعی جاری تاکنون در این استان به ۲۱ و ۹ دهم میلیمتر رسید که نشانگر افزایش بیش از ۲ برابری نسبت به مدت مشابه سال پیش است.

مهرداد قطره‌ سامانی، شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: میزان بارش فارس در مدت مشابه سال زراعی گذشته ۱۰ و یک دهم میلیمتر بود.

سال زراعی از آغاز مهرماه هر سال تا پایان شهریورماه سال بعد است.

وی در زمینه میزان بارش‌ باران طی ۷۲ ساعت گذشته در فارس گفت: طی مدت مذکور بیشترین بارش مربوط به اردکان سپیدان با ۸۰ و چهار دهم میلیمتر و کمترین میزان بارش نیز مربوط به لار با یک و ۹ دهم میلیمتر بود.
او اظهار داشت: در شیراز نیز شاهد ۴۴ و پنج دهم میلیمتر بارش بودیم.
قطره‌سامانی در زمینه وضعیت جوی استان طی ۲۴ ساعت آینده گفت: به دنبال کاهش تدریجی هوا در ساعت‌های پیش‌رو شاهد وزش باد و کاهش نسبی دمای شبانه به ویژه در نیمه شمالی استان خواهیم بود.
وی افزود: فردا (یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹ ) در برخی نقاط مه صبحگاهی خواهیم داشت و در اواخر روز در نیمه شمالی استان به تدریج شاهد افزایش ابر و در بعد از ظهر افزایش باد خواهیم بود.
او گفت: با توجه به عبور یک موج سریع و کم دامنه از اواخر وقت یکشنبه، انتظار می‌رود که در نیمه شمالی بویژه در نواحی غربی و شمال غرب فارس بارش‌هایی داشته باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =