زیرساخت های دماوند درحوزه مبارزه با مواد مخدر تقویت شود

تهران – ایرنا - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شرق استان تهران گفت: دماوند در حوزه مبارزه با مواد مخدر یکی از شهرستان‌های مثبت در شرق استان تهران است، اما نباید این نگاه موجب شود که به تقویت زیرساخت‌ها توجه نکنیم.

به گزارش ایرنا، وحید کاشفی روز شنبه در هفتمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دماوند که با حضور اعضای شورا در سالن اجتماعات فرمانداری بگزار شد، با بیان اینکه تشکیل کمیته‌های تخصصی در زمینه مبارزه با مواد مخدر بسیار مفید است، اظهار داشت: مواد مخدر در کمین همه افراد است و باید در مسیر کاهش آسیب‌ها اقدام کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه سیاست ستاد و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بر پیشگیری است، گفت: با توجه به طرح یاری‌گران، باید بهترین سازمان‌های مردم‌نهاد را در هر شهرستان معرفی کرده و کانونی در مناطق آلوده تعیین شود تا به این ترتیب با کمک شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و فرمانداری، این کانون‌ها در محله‌های پر آسیب برقرار شود که در این راستا می‌توان از ظرفیت بسیج، ناجا و معتمدین محلات نیز استفاده کرد.

قوانین، امکانات و بودجه، ابزارهای مبارزه با مواد مخدر است

مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند نیز در هفتمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه بار سنگین مبارزه با مواد مخدر بر دوش مجموعه وزارت کشور و نیروی انتظامی است و این موضوع به تنهایی توسط یک وزارتخانه مهار نمی‌شود، افزود: قوانین، امکانات و بودجه از جمله ابزارهایی است که باید برای مبارزه با مواد مخدر وجود داشته باشد.

وی منشاء بسیاری از معضلات اجتماعی را اعتیاد دانست و تصریح کرد: بخش عمده ای از پیشگیری مبارزه با مواد مخدر بر عهده خانواده‌هاست؛ خط مقدم برای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در درون خانواده‌ها شکل می گیرد و اولیا باید با کسب اطلاعات لازم در این حوزه، نقش پررنگی در پرورش فکری و رفتارهای فرزندان خود ایفا کند.

فرماندار شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: پس از مسئولیت خانواده‌ها در خصوص مبارزه با مواد مخدر، بخش عمده‌ای از کار متوجه آموزش و پرورش است که متاسفانه به لحاظ نبود نیروی متخصص و کمبود امکانات، آنچنان که شایسته است اقداماتی در این خصوص صورت نپذیرفته است.

حیدری ادامه داد: اعتیاد به مواد مخدر منشا بسیاری از معضلات اجتماعی است و باید با ارائه اطلاعات و آگاهی لازم، مردم را در کنار دولت برای ریشه‌کنی این پدیده شوم قرار دهیم.

این مقم مسئول بیان داشت: سازمان های مردم نهاد باید برای نجات جوانان این مرز و بوم در راستای ریشه‌کن‌شدن و کاهش اعتیاد، جدی‌تر به میدان بیایند تا بتوانیم اقدامی موثر در این زمینه داشته باشیم.

والدین نسبت به تردد فرزندان نظارت جدی داشته باشند

شاهرخ جهانشاهی، معاون فرماندار دماوند نیز در این جلسه با اشاره به اینکه شیوع مصرف مواد مخدر و روان‌گردان‌ها از موضوعات مهمی است که متاسفانه رو به افزایش است‌، گفت: گرایش بانوان به مصرف مواد مخدر از موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد و پیشگیری از آن، نیازمند برنامه‌ریزی جدی نهادهای فرهنگی و پیشگیری است.

وی با بیان اینکه دروازه ورود به مواد مخدر، سیگار و قلیان است و مهمترین نکته در این میان، بحث سن مصرف‌کنندگان است، افزود: توطئه استکبار جهانی بر ضربه‌پذیری نوجوانان با تهدید نرم و ترویج استفاده مواد مخدر است که مراکز آموزشی باید از طریق آگاهی‌رسانی به صورت مستمر اقدام کنند.

معاون فرماندار شهرستان دماوند گفت: والدین باید نسبت به تردد فرزندان، نحوه ارتباط با دوستان و مدیریت اوقات فراغت نظارت جدی داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =