پیکر مطهر ۳ شهید مرزبانی در هنگ مرزی ارومیه تشییع شد

ارومیه- ایرنا- پیکر مطهر سه شهید مرزبانی ارومیه، استوار دوم "مسلم جهان‌آرا "، استوار دوم "مالک طاهر" و سرباز وظیفه "کامران کرامت" با حضور محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی و سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی کشور در هنگ مرزی ارومیه تشییع شد.

به گزارش ایرنا، به گفته فرمانده مرزیانی آذربایجان غربی، در درگیری مرزبانان غیور استان با عناصر مسلح ضد انقلاب در حوزه گروهان مرزی "ترگور" آذربایجان غربی، سه نفر از نیروهای مرزبانی به درجه رفیع شهادت نائل شده و ۲ نفر دیگر مجروح شدند.

سردار حسین خانی اظهار کرد: با توجه به تبادل آتش پرحجم نیروهای خودی، شواهد حاکی از وارد شدن تلفات سنگین و مهلک به عناصر مسلح ضد انقلاب است.

به گزارش ایرنا ۹۶۷ کیلومتر از مرزهای ایران با سه کشورهای همسایه شامل عراق، ترکیه و جمهوری نخجوان در آذربایجان غربی قرار دارد و مرزبانان غیور جمهوری اسلامی در جهت حفاظت از این مرزها به صورت شبانه روزی تلاش می کنند.

امنیت کنونی ایران و این استان مرزی که در خط مقدم دفاع از کیان اسلامی قرار دارد، در سایه حاکم شدن فرهنگ ایثار و شهادت در میان نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی این مرز و بوم برقرار شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =